Reisiblogid Travellerspoint-is

Paar mängu kossu ja pisut jalkat

13 °C

Eilsel hommikul oli esimene visiit kohalikku Vietnami konsulaati kus ilma probleemideta õnnestus taotlus menetlusse anda ning viisa peaksin kätte saama neljapäeva hommikul.
Peale seda sõitsin aga käimasolevatest para-mängudest osa saama.
Olen sunnitud oma võhiklikkust tunnistama ning kurvastusega nentima et ei tea palju midagi invaspordist, ei üksikaladest ega ka meeskonnavõistlustest. Seetõttu lasingi end üllatada ning suundusin kõigepealt korvpallihalli mänge jälgima.
Põhimõtteliselt ju, kui vaadata Eesti korvpallikoondise ning miks mitte ka roki & stroitel/kräämu ettevõtmiseid - on ju tegu samuti (aju)invaliididega ent arengupeetus päriskorvpallis kaasalöömiseks siiski piiranguid ei sea.
Ratastoolikossu reeglitest polnud mitte mingit aimu ent oma üllatuseks kattusid need 100% päris kossu omadega. 4x10 min mänguaega, 24 sek rünnak ( 8 sekundiga vaja üle keskjoone saada ), 3 kohtunikku, ebasportlikud vead jne.

Jaapanlannade kaitseformatsioon

Kui lõppenud Aasia Mängudel olid mõned naiste kossu alagrupimängud suht ühepoolsed ( Jaapan - Malediivid 143:19 ), siis sama oli ka eilne esimene nähtud kossumäng Taimaa ja Jaapani vahel. Peale seda kui tailannad olid mänguseisuks 2:2 vormistanud, pettis midagi taktikas ning poolajaks oli mänguseis 4:51. Jaapanlannade nr. 12 Inoue Ikumi viskas esimese veerandi naiskonna 35 punktist 20 ning läks dushi alla. Ka teisel poolajal ei suudetud jaapanlannade üleväljapressinguga midagi peale hakata ning kogu mäng tailannade poole pealt 10:85.

Järjekordne 2+1 on tõsiasi

Edasi suundusin pool kilti eemal asuvale jalkastaadionile kus mõõtu võtsid kohalikud ning korealased. Mäng toimus 7 vs 7 ( väravavaht + kuus väljakul ) ning täismõõtmetes väljakul, mänguajaks 2x 30 min.
Mängust niipalju et võõrustajad läksid 3:0 ette millele korealased vastasid samuti kolme väravaga. Tõsi, üks neist ja suhteliselt kaunis sahistati oma väravavahi selja taha ning lõpp-seisuga 4:2 võõrustajad võidu noppisidki.

Tagasi kossuhalli kus omavahel kohtusid Korea ja Kuweidi meeskorvpallurid. Ka selles mängus tehti asjad kiiresti selgeks ning võitjas kahtlust polnud. Sooritused, millega väljakul aga hakkama saadi, olid muljetavaldavad. Kombinatsioonide lahtimängimine, katted, kolmesed, korealaste resultatiivseima mängija, nr.11 Lee kiirrünnakule minnes palli seljatagant läbi põrgatamine - kõik see sai näo naerule. Donkideni asi seekord siiski veel ei läinud.

Naftaparunitele lubas hommikune päike siiski paremat päeva. Teisest küljest ... barreli hind taaskord tõusis.

Kokkuvõttes - oli tore spordipäev. Täna paar uut ala.