Reisiblogid Travellerspoint-is

Kergelt jõustik

8 °C

large_pilet.jpg

Kui esimesel päeval sai kossu vaadatud, siis teise hommikul sai kergejõustikuareen üles otsitud ning sealseid tegemisi jälgitud.
Piletid ehk nn. päevapassid olid muide tasuta kõigile üritustele ning neid jagati enne turvakontrolli. Kontroll ise oli ääretult tõhus nagu siinmail üldse rahvarohketel üritustel.
Vabatahtlikke oli samuti arvukalt nii linnas, võistluspaikade metroopeatuste väljapääsude juures kui ka kohapeal mõistagi. Juhul kui abistajate tase vähegi samast klassist oli, mis Pekingi olümpia ajal - olid kahe aasta tagused külalised või sees. Niivõrd siiras, rõõmsameelne ja abivalmis oli kogu vabatahtlike armee et teistel annab järgi teha. Kuristik tavaelus osaks saava teenind(amat)use, mis on ligilähedane eesti omale ehk külm ja üleolev ning nende vabatahtlike pingutuste vahel - oli suur.
Kergejõustikustaadionile oli kohale aetud tõenäoliselt koolide kaupa õpilasi kes kõigile võistlejatele, eelkõigu muidugi oma rahvuskaaslastele, rõõmsameelselt kaasa elasid. Ja võõrustajad muidugi kahmasid mõnuga medaleid. Tänahommikuse ehk neljanda võistluspäeva hommikuse seisuga on hiinlased 175 kavasolnud alast võitnud 101 + veel 54 hõbedat ja 47 pronksi. Polegi väga vilets saavutus. Samas, naiste odaviskes, mida ise kohapeal nägin, oli võistlejaid viis ning seal polnud raske korraldajatel kolmikvõit võtta.

large_200_m.jpg

Meeste 200 m. Nn. saatjad ei saanud samuti papist poisid olla vaid pidid olema valmis jooksma 22 sek sisse.

Kokkuvõtvalt oli tore üritus. Kui õieti aru sain, olid need esimesed Aasia para-mängud ning korralduse poole pealt on järgmistele igal juhul latt päris kõrgele seatud.

Kirjutas Lon Rider 20:27 Sildid China Tagged guangzhou

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login