Reisiblogid Travellerspoint-is

Ahoi Hanoi

18 °C

large_1Pilet.jpg

Tõenäoliselt selle reisi viimane hiinakeelne dokument. Bussipilet reidile Nanning - Hanoi.

Elanud hiinamaal viimaseks jäänud rongisõidu üle, jõudsime niisiis pool seitse hommikul linna nimega Nanning. Võib-olla oleks ka seal võinud peatuse teha ning pisut ringi vaadata ent läks nagu läks.
Ruttasin siis ühte kõrvaltänavasse kus oletasin bussifirma, mis naaberriiki reise teeb, olevat ning leidsin terminaali suhteliselt kiirelt üles. Küsimusele kas 07.30 väljuvale reisile pileteid on, vastas unisevõitu teenindaja et muidugi ja 148 RBM ( 250 EEKi ) eest sain 21. koha. Veepudel bussis ja lõuna olid includo. Mõnus kergendus oli et asjad niivõrd sujuvalt lahenesid olgugi et olid ka varuvariandid olemas.
Suur buss sai umbes 2/3 osas täis ning startisime piiri poole. Paaritunnise sõidu järel tegime ühes restoranis söögipeatuse mis ei olnud kindlasti juhuslikult valitud kuna kari valuutavahetajaid asus samuti omi teenuseid pakkuma. Kuna mul ühtegi dongi taskus polnud ( ent eelnevalt olin vähemalt vahetuskursi endale selgeks teinud 1 RMB=3000 dongi ), pidin vähemalt natuke vahetama et suures linnas alguses hakkama saada. Kuna saadud rahatähed tundusid usaldusväärsed ning ka teised reisijad vahetasid, otsustasin lõpuks kõik järgijäänud RMBd ära vahetada ning sain nende eest 1,2 miljonit ühikut. Ma ei kahelnudki et neid pärast siin Hanois vahetada ei oleks saanud ent nagu tagantjärele selgub - võtavad pangad vahetuse pealt päris korraliku komisjonitasu. Muidugi alati jäävad kohalikud valuutahangeldajad.
Piirini jõudsime, siis kamandati kõik oma asjadega bussist välja ning pakiti väikestesse transpordikärudesse ümber, millega seltskond passikontrolli sõidutati. Sealt üle ning teiselt poolt samasuguste kärudega Vietnami-poolse bussini. Passikontrollid läksid norm. välja arvatud see et mul oli ju ühes passis Hiina viisa ning teise võtsin Vietnami oma ning imestati miks seltsimees kahe passiga liikvel on.
Vietnam võttis külalise oma suhteliselt viletsate teede ning hullude bussijuhtidega vastu ja neli tundi kulus enne kui pealinna jõudsime. Võiks ehk öelda et neli tundi liiga palju. Arvan et veel mitmeid kordi selle reisi jooksul mõtlen liigutusepisar silmis hiinamaa rongidele tagasi, millega liikumine oli lõppude lõpuks ikkagi ääretult sujuv ning mis peamine - saabusid vähemalt sihtkoha raudteejaama, mitte ei pandud suvalises kõrvaltänavas maha nagu nüüdsel reisil. Jõudnud siis pealinna lõunaossa peatuti suvalisel tänaval ning seltskond kobis välja. Turisti suurimad sõbrad ehk taksojuhid parves ümber. Enne olin lugenud et väga palju taksojuhtidele maksta ei tohi nagu ikka ning paari usaldusväärsema kompanii ( kellel vähemalt mingigi paikapidav taksomeeter olemas on ) nimed olid ka peas ent nende esindajaid muidugi mõista polnud. Lasin siis Piibli ( LP ) kaardi peal ära näidata kui kaugel me kesklinnas oleme ning kuna tundus et vägagi, oli ühe taksojuhiga kokkulepitud summa 5 USD ehk 100 000 dongi realistlik. Sõit seda ka näitas ning jõudnud Hanoi nn. vanalinna, asusin hotellasid läbi kammima. Paari ebasobiva varindi järgi leidsin selle asutuse, tingisin ühese toa hinna 12 USD pealt 10ni ( breakfast no includo ) ning kolisin sisse.
Vietnami tuur oli alanud.

large_buss1.jpg

Hiina-poolne buss

large_buss2.jpg

Hiina-poolsed kärud

large_buss3.jpg

Vietnami-poolsed kärud

large_buss4.jpg

Vietnami-poolne buss piirilt kuni pealinnani

Kirjutas Lon Rider 00:26 Sildid Vietnam Tagged hanoi

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login