Reisiblogid Travellerspoint-is

Hiina Rahvavabariik - Eesti Vabariik 3:0

16 °C

large_China.jpg

Hiina koondis 2008 aastal

Reisi planeerimisjärgus oli juba kokkulepitud sõpruskohtumine Hiina ja Eesti jalkakoondiste vahel ning ka kuupäev paigas - 18.detsember. Toimumiskohaks Hiina lõunaosas asuv tööstuslinn Shenzhen. Mõtlesin et kui ma alustan oma reisi 21.novembril ülevalt Pekingist, peaksin enam-vähem nelja nädala pärast all ka väljas olema ning saan mängu jälgima minna. Lipp kaasas jne. Uurisin et Guangzhou´st pääseb rongiga tunni ajaga Shenzhen´i ehk kerge kohale sõita ning staadion üles otsida.
Siis aga muudeti toimumiskohta ning uueks linnaks sai Zhuhai, mis on Shenzen´ist veel omakorda kagu suunas ning sinna rongiga ei saa. Hakkas juba pisut kahtlaseks asi minema sest bussiliiklus hiinamaal pole midagi kergete killast, vähemalt allakirjutanule. Guangzhou´s mõtlesin et kuu peale - ma ei hakka bussiga ekslema ning kuhugi väikelinna sõitma kus 100% oleksin pea laiali otsas olnud. Sõidad kaks ja pool tundi sinna, vahid mängu ära ning siis samapalju veel tagasi kui enam busse tuleb - jääb ära.
Nüüd, lõpp-resultaati vaadates oli muidugi tegu õige otsusega ning oleksin oma sini-must-valge lipuga suht idioodina seal tribüünil paistnud.
Mängu kokkuvõtte ja löödud väravad üle vaadanud - tuleb ainult peast kinni hoida.
Ma olen kaugel sellest tõekspidamisest et rahvusmeeskonda tuleb alati ja iga ilmaga pooldada. Ei tule.
Kui mängida ja eelkõike võita ei soovita, mingu persse. See pole pelgalt jalkakoondise suhtumise küsimus vaid valitseb eesti spordimängudes üldisemalt - puudu on võidusoov ehk puudu on tapjainstinkt ehk puudus on munadest püksis.
Rüütli, keda millegipärast tasemel treeneriks peetakse, vabandas välja et meie koondisel olid treenimata mehed sel ajal kui Hiina oli parimas rivistuses ning täis võidutahet. See on nii peen must huumor et ma kahtlustan kas kõik sellest aru saavadki. Mõni tõenäoliselt usubki neid lolle vabandusi ning noogutab suu lahti kaasa.
Eestil treenimata mehed ? Vabandage väga, mida profisportlased teevad kui mitte ei treeni ? Kaua neil puhkus on aastas ? 8 kuud ? Vaatasin järgi, Eesti meistrivõistlused milles seekordse rahvuskoondise baastuumik osales, lõpetas hooaja 6. novembril. Hiina meistrivõistlused lõppesid ... 6. novembril. Ühed olid treenitud, teised treenimata.
Ma saan aru kui mina oleksin mänginud ning pooleteist minutiga väljakul joostes sappi köhinud - siis oleks võinud generalissimus Rüütli öelda et sorri, meil olid treenimata Ida-Saksa meesturistid seekord võistkonnas.
Milleks on vaja sellist hülge möla ajada ?
Hiina koondis mängis oktoobri keskel lõppenud MMi neljanda, Uruguay´ga kes oli oma parimas rivistuses ja sai 0:4 sauna. Novembri keskel mängiti Läti´ga ja võideti 1:0 . Kõik, rohkem pole mänginud. Ja ma ei usu et Läti pani oma esinduskoondise välja, arvestades et hooajad Euroopas käisid ja käivad mõistagi veelgi.
Ühed tahavad treenida ja võita, teised on niisama muhedad vennad.
Vene korra ajal olid altminekutes süüdi teatavasti kevad, suvi, sügis, talv ja rahvusvaheline imperialism. Nüüdsel ajal peamiselt Edgar Savisaar ja Keskerakond. Loll on ju see kes vabandusi ei leia.
Kõige kurvem kogu selle jama juures ongi ju see et ma olin peaaegu mängule minemas. Kujutan ette kuivõrd perses närvid oleks olnud tagasiteel mõeldes raisatud ajale, rahale ent eelkõige närvirakkudele.
Lipu asemel oleks pidanud AK-47 käes olema et sini-must-valget verd mõnes ohmust pisut välja lasta.

Kirjutas Lon Rider 06:17 Sildid China Tagged guangzhou

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login