Reisiblogid Travellerspoint-is

Õhtu olümpiakülas

-3 °C

large_Rullnox.jpg

Rullnoks aka Gangstar ajab hambaharjaga velgi pöördesse.

Lisaks sellele et Terminal 2 oli suhteliselt karune, sõitsin metrooga kohalikku hutongi ehk eesti mõistes agulisse kus mu majutusasutus paikneb. Kuna ümbrus oli suht trööstitu + lisaks keerutuas külm ja tugev tuul nii tolmu kui prügi ümberringi, mõtlesin omaette et mis värk on ? Kas olen taaskord Managua´sse sattunud ? Igal juhul suurriiklikku, maailma mõjuvõimsuselt teise riigi pompöössust ei paistnud kusagilt.
Aga eksisin. Pühapäeva õhtul sain kokku ühe paljudest Peking´is elavatest eestlastest, Eva-Liisa´ga kes elab perega juba teist aastat siin ning kuna kokkusaamiskoht oli ärirajoonis - oli ka miljöö vastav.
Eva-Liisa kontaktid leidsin tema blogist mille enne reisi, taustatööd tehes, avastasin ning võtsin siis ühendust. Ta ütles et alaliselt elab Rahvavabariigi pealinnas ca. 40 eestlast, kellega koos käiakse ning pidusid peetakse. Nemad tulid esialgu kolmeks aastaks komandeeringusse ent eks järgmine aasta näha ole, mis edasi saab.
Temaga vesteldes sain palju teavet kohtade kohta kus ära käia tuleks, mis ajal tuleks ning muud taustainfot.
Näiteks soovitas ta mul Olümpiaparki minna õhtul kui kõik objektid on valgustatud ning nende sära kõige paremini esile tuleb. Seda ma eile õhtul ka tegin ning ei pea absoluutselt kahetsema. Põhimõtteliselt on muidugi nii et kui ida-saksa turist kohale jõudis, olid tema üllatuseks olümpiamängud juba kaks aastat tagasi läbi saanud ent see rännumeest ei morjendanud. Vaated mis tuledesäras rajatistele avanesid, olid muidugi muljetavaldavad. Fakt on see et päris ilma rahata neid püsti ei saadud ( Linnupesa maksumus ca. 5,7 miljardit EEK ja kõrvalasuv Veekuubik 1,8 ) - ent ka tulemus on vastav.
large_Linnupesa.jpglarge_Veekuubik.jpg

Veekuubikus paikneb praegu veekeskus, mis sisaldab enam-vähem kõike polkast rokini. Liumäed, suured-väikesed basseinid, saunaosakond jne. Piletihind tõsi, on suhteliselt krõbe, olles 200 RMBd ehk pisut alla 350 krooni. Võrdluseks õpetaja palk mis on ca. 3000 RMBd ja kvalifitseerimata ehitaja 1500-2000.
Nukram on olukord aga Linnupesaga, mis ei ole õiget kasutust leidnud. Eks sama saatus vaevab paljusid suuri staadione, kaasa-arvatud A le Coq´i oma ( mis on teatava mööndusega muidugi "suur" ) ent mida kuradit sa nii väga teedki ehitisega, mis mahutab 80 000 ( olümpia ajal 91 000 ) pealtvaatajat. Võid ju maailma suurim terasehitis olla ent sellest on vähe kasu, kui rakendust pole, isegi linnas kus hinnagute järgi asutseb ca. 20 miljonit elanikku.
Õhtuveetmiskohana olümpiaküla tundus rahvale väga meelejärgi olevat. Vihuti erinevad rühmatantse boombox´i saatel ning oli ka elavat muusikat erinevatelt esitajatelt.

large_Tantsud_t_htedega.jpg

Tantsud Naabrimehega kohalik eelvoor.

Õhtul olümpiakülas käimise eelis on ehk ka see et kaupmehi on vähem. Mullegi pakuti näiteks olümpiakulla koopiat müüa ent usun et pakkujaid oli vähem võrreldes päevase ajaga, mil turistosid rohkem liigub. Kuldmedalit ma ei hakanud võtma, sest polnud kindel kas see Eesti medalisaagi alla enam arvesse läheb ning las Kanter särab üksi.

large_Lohetaltsutaja.jpg

Väike lohetaltsutaja.

Täna hommikuks ( kell praegu 05.14 ja rütm on sassis ) sain kutse Mao laipa tuvastama minna.

Kirjutas Lon Rider 11:35 Sildid China

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login