Reisiblogid Travellerspoint-is

Ninh Binh´i jõetuur

17 °C

Hanoi`st 100 km kaugusel asub linn nimega Ninh Binh, elanikke üle poole miljoni jne.
Linn ise midagi väga märkimisväärset pole võib tagantjärele sellest läbisõitnuna öelda ent selle külje all paiknevad suhteliselt tundud karstid, mis on kohalikuks turismipõrguks muudetud. Karste mõtlesin alguses juba Hiina´s, Guilin´is vaatama minna ent kuna ilmad olid seal nagu olid - siis otsustasin asja pisut edasi lükata.
Kuna kahepäevase Halong Bay lahetuuri võtsin teisipäevale, siis täna oligi sobiv hetk paadireis ette võtta.
Grupp oli väike, kuna on low-season ( mis ühtlasi annab teenuse ostjale ruumi tuurihindasid talle meelepärases suunas liigutada ) ning koosnes lisaks minule ühest Singapuri kolmeliikmelisest perekonnast ning kolmest Iisraeli daamist.
Hommikul kaheksast panime minema ning teeolusid ning liiklust arvesse võttes läks kaks tundi enne kui 100 km sõidetud sai. Küsisin giidilt kui 70 km/h trassil sõitsime et palju piirang üldse on ning vastas et 80. Samas, ega palju üle 70 poleks ka ise soovinud sõita, kuna auto on ikkagi inimese sõber. Või noh, mikrobuss antud näite varal.
Kohale jõudes käisime kõigepealt ühes templis ning siis läksime lõunat sööma. Kuna tegu oli rootsi lauaga, polnud mul selle vastu midagi. Üritasin süües meelde tuletada ent tõenäoliselt sai nuga-kahvlit vist esmakordselt viimase kuu aja jooksul kasutatud, sest siiani oli läinud pulgad + lusikas meetodil. Äratundmisrõõm oli täitsa olemas.
Pärast sööki võttis kõikseemees ( gruppe oli päris palju ) järjekordadesse ning meid pandi kahekaupa paati lisaks kohalikult sõudjale. Kuna meid oli paaritu arv, siis pandi mu seltsiliseks ühe teise grupi jaapanlanna. Inglise keel tal parim võimalik polnud ning sama võib ka minu jaapani keele kohta öelda. Banzai ja domo arigato´ga kaugele ei sõua, ülekantud tähenduses kõnealust paadireisi arvestades. Kui aga lõpuks suutsin Baruto nime õigesti hääldama õppida, läks ta nägu naerule küll.
Paate oli meeletult nagu ka pildilt näha on ning sõit ise kestis ca. kaks tundi. Karstid olid täitsa ok, samas midagi sellist ka just polnud, mille pärast kohapeal hulluks minna. Ilm oli natuke sudune ent jõgi seevastu suhteliselt puhas.

large_paat8.jpg

Kõik paadiklassid on stardivalmid

large_paat1.jpg

Kohalikud kulgejad

large_paat12.jpg

Meie paatkonna tüürimees Bassov

large_paat11.jpg

Rubriik " uut tehnikas "

large_paat15.jpg

Tõeline badass reisisaatja - prill ees & koni näpus

Müügimehed-naised olid mõistagi nagu takjad küljes, ent ka see pole uudiseks siin päikese all.
Homme niisiis Halong Bay´sse kaheks päevaks.

Kirjutas Lon Rider 08:13 Sildid Vietnam Tagged hanoi

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login