Reisiblogid Travellerspoint-is

Tagasi Hanoi´s

18 °C

Hommikul üles ja kõht täis.
Buss saabus poole üheksa paiku ning lasime sellega siis 40 km eile tuldud teed pidi tagasi kuni sadamani. Sõbralik paadimeeskond koos eilse maadluspartnerist giidiga ootas juba laevadekil. Päike paistis täielt taevalt ning kerge tuuleiil silitas lokke.
Pikema jututa hakkasime tagasi sõitma ning võtsime suuna kõigepealt ujuva küla suunas kus tegime korralise turismipeatuse mille ajal sai paadiga sõitmas käia ( mõistagi lisatasu eest ), puuvilju paatidest osta jne.

large_m__k2.jpg

large_m__k.jpg

Pool tunnikest seal ning võtsime suuna sadamasse kuhu jõudsime poole kaheteist paiku, mil läks käiku lõunasöök.
Kolme järgneva tunni möödudes olime tagasi pealinnas ning ma võtsin koheselt kursu reisibüroo suunas kes mulle selle jama maha müüs. Kohal polnud mõistagi kedagi inglise keele oskajat ( kes reisinud on, teavad et siinses piirkonnas on kombeks inglise keel koheselt unustada kui probleemid tekivad ent nüüdsel puhul nad tõesti ei osanud ) ent õnneks helistasid nad oma ülemusele kes oli kogu jamast muidugi teadlik. Ütles et seoses laeval ilmnenud probleemidega oldi sunnitud rentima teine laev, mis oli aga väiksem ning seetõttu oligi rahvast pisut rohkem kui kavandatud. Ma ütlesin et tore küll ning inimlikus mõttes saan tast väga hästi aru ent mis see lahendus nüüd siis on ?
Ütles et vabandab väga ning on nõus mulle nüüd hotellaöö välja tegema. Ütlesin et vähe kasu kuna sõidan ööbussiga Hue´sse ära. Lõpuks leppisime kokku kompensatsioonis 5 USD ehk 100 000 dongi mille teenindaja ka välja maksis.
Ütleme nii et ennastki ajab naerma millist jama 60 krooni eest seeditud saab ent mis teha. Kolmandik inimkonnast mõtleb mida homme suhu pista et ülehomset päikest näha, mina kaklen giidiga ning lasen 60 krooni eest kõri läbi lõigata. Samas, olen seda meelt et kristlik tõekspidamine löögi saades teien põsk ette keerata ei kohandu minu puhul mitte.
Ütleme veel ka nii et edaspidi tuleks vältida olukordi mil oled saarel ( ja see polnud üldse poolsaare moodi saar ), istud vastu tahtmist hotellas ning maksad kogu selle jama veel naeratades kinni.
Samas, nüüd lõpp-kokkuvõttes 21 USD eest neli korda hästi süüa saada, öö suhteliselt ok hotellas veeta, sadu kilomeetreid bussi ning tunde laevasõitu saada pole samuti paha. Midagi võidad, midagi kaotad - nagu alati.

Lõpuks piilume neljapäeval ilmuvasse Eesti Keipoisu 2011 kalendrisse. Neljapäeva öösel kõik raamatupoodide uste taha järjekordadesse !
large_kei.jpg

Jaanuari Poisu

Kirjutas Lon Rider 03:29 Sildid Vietnam

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Horoshaja fotka, no mozhno bõlo bõ i snjat futbolku!:)tõ pohudel ili mne kazhetsja?odnoj lapshoj pitaeshsja?Davaj uzhe brosaj svoj Vietam i ed na Phuket zagarat!ja zhdu pljazhnõh fotografij!

autor Lena

kõlab lahe seiklus. sinu raami arvestades võis pilt kähmluse osas päris naljakas mingi kohaliku junniga välja näha :-) ei tea, kas enam hingitseb, kuid kunagi pakkus good value for the money asutus nimega T.M Brothers. a võib-olla lihtsalt joppas ka. just vaatasin top geari vietnami osa - räige pho bo isu tuli peale, hihii. edu sulle!

autor Jako

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login