Reisiblogid Travellerspoint-is

DMZ *

21 °C

Usun et igale teisele inimesele seostub Vietnam eelkõige maailma suuruselt teise riisieksportijana ent minule toob riigi mainimine meelde siiski Vietnami sõja. Pika, inimrohke ning täis õudusi ent sellest järgmisel aastal kui endisesse Saigon´i jõuan.

large_dmz11.jpg

1945. septembri alguses, peale seda kui Jaapan oli välja löödud, kuulutasid kommunistid oma liidri Ho Chi Minh´i eestvõttel Põhja-Vietnamis välja Vietnami Demokraatliku Vabariigi. Prantsusmaa koloniaalriigina ei saanud lasta asjadel niimoodi edeneda vaid alustas kommunistide vastu sõda mis kestis kuni 1954. aastani ning on tuntud kui Indo-Hiina sõjana. Peale lüüasaamist olid aga prantslased sunnitud käed üles tõstma ning Vietnam jaotati mööda 17. paraleeli kaheks ning keskele jäi ligi sada km lai ning kakskümmend pikk koridor ehk demilitariseeritud tsoon.
Sinna, Hue linnast ca. 100 km kaugusele tänahommikune tuur siis viiski.
Jõululaupäeva oleks tõenäoliselt ka muud moodi võinud mööda saata ent 15 kahvanägu oli otsustanud pisut ajalooga tutvust teha ning meid pakiti mikrobussi. Kohapealt saime giidi kaasa ning hakkas ringsõit peale.
Käisime paari tähtsa silla juures, endiseid sõjatandreid vaatamas, Khe Sanh´is kus oli Vietnami sõja ajal USA sõjaväebaas ent nüüdseks väike muuseum, näpuotsaga ( allalastud ameeriklaste ) sõjatehnikat ning hoopis kohviistandus ja kõige lõpuks Vinh Moc´i tunnelites. Lõpuks sõitsime tsooni lääneküljele Laose piirini ehk olen nüüd sellegi riigi ära näinud.
Tunnelid iseenesest jätsid muidugi kõige parema mulje kuna paiknesid kolmel tasapinnal ehk 12, 15 ja 23 m sügavusel ning saime kõikides ronida. Kõrgust oli keskmiselt 1.6 m ning ega laiustki palju polnud ent kohalikele külaelanikele + regulaarväe sõduritele pakkus sõja ajal peavarju küll.

Homme hommikul võtan suuna Hoi An nimelisse linna ning kui luureandmed tõesti paika peavad ja linn niivõrd kaunis on kui legendid räägivad - jään sinna päris mitmeks ööks.

large_dmz21.jpg

large_dmz41.jpg

large_dmz51.jpg

  • Demilitarized Zone

Kirjutas Lon Rider 06:49 Sildid Vietnam Tagged hue

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login