Reisiblogid Travellerspoint-is

Hoi An

17 °C

large_hoian1.jpg

Läbinud 135 km pisut üle kolme tunniga ( keskmine kiirus peadpööritavalt suur pole ent " ronisime " ka mägedes ), jõudsin väikelinna nimega Hoi An. Tee peale jäi ka Hai Van nimeline tunnel mis minu arusaamist mööda pole väga pikalt kasutuses olnud ning tunneli teist poolt alles ehitatakse. See tähendab siis seda et kummaski suunas on kasutuses ainult üks sõidurida ning nende vahel metall-postid püsti. See tähendab siis ka seda et kuna meie sihtpunkti suunas olev rida oli kerge kaldega, üks aeglane rekka oli ees, hoog oli madal, tahma tuli rekka sumpsist täiega, mööda saada ei õnnestunud ning tunneli pikkuseks oli 6,28 km - et klaustrofoobikud peavad enne pisut mõtlema, kas sellist desserti endale ikka lubada võivad.
120 000 elanikku annab ametlik info linna kohta ent tundub siiski et pisut on üle pingutatud. Või siis on elanikkond suhteliselt laiali sest Tartust suurem see linn nüüd küll pole, seda enam et Unesco all olles kõrgeid hooneid lubada ei tohi. Viimane on mõistagi ka õige sest siinne vanalinn on ääretult kaunis.
1. saj peale Kristuspoega on olnud tegu Kagu-Aasia suurima sadamalinnaga ent nüüdseks on siinne jõgi + merelaht valdavalt turistide edasi-tagasi vedamiseks järgi jäänud.
Linn on tuntud oma rohkearvuliste rätsepatöökodade poolest, mida mingil hinnangul peaks ligi 200 siin olema ent päris tõene ka see fakt siiski pole. Või ütleme, müügipunkte kus näidistoodang väljas on + on võimalik uut tellida, võib ju ehk see paarsada ollagi ent nende tellitud tööd täidetakse kuskil mujal ära - nemad ainult müüvad. Samas päris rätseptöökodasid, kus ka õmblejad samas kohas tööd teevad, iga õmblus/mõõdudefekti koheselt kõrvaldavad - on siiski ainult loetud.
Reklaamitakse et kui soovid, võid enda lemmikeseme nende juures " kloonida " lasta, võid mõne kuulsuse paraadfotoga tulla ning tema riietusstiili kopeerida või nende enda kataloogidest välja valida - nagu ikka. Põhimõtteliselt Krokodill Gena fotoga täna minnes võid homme hommikul kostüümile järgi minna.
Hotellast soovitati mul minna sellesse töökotta mille peale mõtlesin et pisut kahtlane kui nemad soovitavad - kindlasti on käsi peseb kätt värk mängus ent kõndisin siiski kohale. Noormees seal ütles mulle et ära kiirusta, meie oleme küll üks parimatest ent käi ringi, vaata ka teiste toodangut & tingimusi ja tee siis oma järeldused. Nii ma tegingi ja ega ta palju ei valetanudki. Õmblustest, töö kvaliteedist üldisemalt on ju näha, mis tasemel töökojaga tegu on ning paljude puhul tundus justkui oleks õmbleja enne mingit teist tööd teinud a la Eestis hakkas iga külaloll kinnisvaraarendajaks või veel hullem, pani omad käed ehitisele külge.
Kõndisin siis Kimmy juurde tagasi ning valisin kataloogist paar toodangut välja, sest see dollar või paar mis nende juures ekstra maksad et kõrgekvaliteedilist tööd saada - kaalub pärastise frustratsiooni siiski üles.
Minulgi, ebaproportsionaalset keha omades, on eelkõige pidulikuma riietusega alatine peavalu olnud. Lihtsamat riietust ikka leiab, t-särke/värke ent muus osas on jama, kuna õlad on laiad ent kõht pole suutnud veel järgi tulla et näiteks suuremat enamust triiksärkidest ära täita.
Eks näeb, mis sealt tuleb ja millise kvaliteediga.
Hue´st lahkudes anti mulle nende sõprade hotelli aadress mis asetseb koheselt bussi lõpp-peatuse kõrval ning pidi väga hea olema. Ütlesin ok, vaatame. Nimesildiga oldi mul siis bussi vastas ning näidati tuba ära mis oli tõepoolest parim kus sellel reisil olnud olen. Küsiti 10 USD, mille peale tahtsin selle kaheksani tingida. Lausuti, et palun väga - otsigu ma parem hotell selle raha eest, kui soovin; mis oli minu kui alatise tingija paikapanemiseks ka väga hästi öeldud.
Kolisin sisse.

Kirjutas Lon Rider 21:31 Sildid Vietnam Tagged hoi an

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Жду фотки где ты при параде в новом, желательно темно-синем или сером костюме и розовой рубашке и с красивым галстуком)))как то я когда была в тайланде побоялась или постеснялась заказать одежду, хоть все и советовали...Ты молодец, смелый!

autor Lena

:)
Neist variantidest läheb pelgalt roosa särk käiku, sest hallid ning tumesinised ülikonnad ei meeldi eriti. Küll aga tellisin ühe musta värvi piduliku ülikonna siit .
Triiksärke mulle meeldib kanda ent lipsu pole vist aastat 10 juba kaela pannud ...
Aga eks ma panen mõned pildid siis üles kui tellitud tooted lõpuks päris valmis on :)

autor Lon Rider

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login