Reisiblogid Travellerspoint-is

Mao(soleum)

-2 °C

large_Mao.jpg

Pole kindel et tõenäoliselt kohe peale Suure Sõbra surma tehtud pilt. Pole minu tehtud.

Minu arusaamist mööda on maailmas võimalik nelja suurekaliibrilise laibaga tutvust teha ning lisaks Mao´le võib seltsimehi kohata veel Pyongyang´is, Hanoi´s ning loomulikult Moskvas.
Mao võtab külalisi vastu teispäevast pühapäevani hommikul kaheksast keskpäevani. Pärastlõunatel ja esmaspäeval ta puhkab - eks vanust hakkab ka juba olema.
Hommikul seadsin end varakult platsi ning poole kaheksast olin kohal. Vaatasin et mida kuradit ? Meeletud, rõhutan meeletud rahvaliikumised käimas ning saba, kui ükskord turvakontrollist mööda saad ( enne tuleb nii kotid kui kaamerad hoiule anda ) sadu meetreid et mitte öelda rohkem pikk. Õnneks oli tempo siiski kiire ning rahulikult järjekorras kolmekesi kõrvuti seistes jõudsin saba lõpust peaukseni kuskil 45 min. Asutusest välja saades oli ka saba väiksem, seega tasub vist ca. 9-10 ajal kohale minna et vähem seista.
Piletit vastuvõtule pole ent pass tuleb kaasa võtta. Õnne Eva-Liisa mainis mulle sellest, muidu ma ei imestaks üldse kui oleksin tagasi saadetud peale pikka järjekorras seismist sest ID-kontroll on vahetult enne asutusse sisenemist. Bürokraatia ehkki antud juhul pinnapealne nägude tuvastamine teatavasti eriti paindlik pole.
Enne siisminekut sai veel kile sees oleva lilleõie osta ning fuajees oleva suure kuju jalge ette asetada. Lilleõitega käib arvatavasti nonstop äri sest pole võimalik et need kõik sinna nelja tunni jooksul ära mahuksid - arvestades, milline rahvahulk läbi käib. Mingil hetkel pannakse juba asetatud lilled nagunii putkasse uuesti müüki.

large_Mao_kodu.jpg

Mao elab seal

Sissesaades läheb asi kiiresti sest ühtlase tempoga jalutatakse sarkofaagist mööda ning peremehe endaga pikemalt suhelda ei õnnestu.
Peale kaheksat, kui mina sisse sain, ta alles magas ning ma ei hakanud teda ka üles äratama.
Üks asi jälle tehtud.

large_Lotte.jpg

Lõpetuseks täna pärastlõunane avastus. Lotte on edukalt Hiina turule murdnud ning valmistab vägagi maitsvat jooki. 2,5 liitrit maksab ca. 12 krooni.

Kirjutas Lon Rider 06:15 Sildid China

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login