Reisiblogid Travellerspoint-is

Hiina kokkuvõte: sissejuhatus

21 °C

large_chinese-flag.jpg

Nagu teada, on Hiina suur maa ning seda olen ka ise siinsetes postitustes korduvalt rõhutanud.
Napp neli nädalat mil sealsel maal ringi rändasin näitasid mulle vaid killukest pakutavast ning seetõttu on üldistusi väga raske et mitte öelda ülekohtune teha ent mingid piirjooned ma prooviksin siiski vedada.
Ma ei oskagi öelda, millised ootused/maast arusaamad mul enne Pekingi´sse maandumist olid ent ega need palju kängurumaa omadest tõenäoliselt ei erinenud. Austraalia oli mu peas kinnistunud aastaringselt sooja maana kus bikiinides kaunitarid muud ei teegi kui lopsakate vormide õõtsudes rannas ringi jooksevad - ent tegelikkus oli siiski pisut teine.
Hiinast valitses ettekujutus kui 6000 - aastase ajalooga riigist kus kommunistide valitsemisel süüakse palju riisi, inimesed on väikesed ning odavamaiguline Made in China nende teine nimi. Tegelikkus osutus taaskord pisut teiseks ent selleks kurat peabki ju ise kohapeal käima et asjadele pihta saada või vähemalt soovmõtlemise abil endale sisendada et said.
Õigele draamakuningannale kohaselt on ka mul iga kuu vähemalt üks periood kui mitte miski ei meeldi, kõik on vastumeelne ning värvid paistavad süngemana kui nad tegelikult on. Ka Hiina-perioodil oli päevi, tingituna eelkõige järjekordsest keeleliselt ummikseisust, mil mõtted et pistke endale persse kogu oma kuradi hiinamaa ning olgugi et mul jäid osad planeeritud kohad käimata puht klimaatilistel põhjustel; et rohkem mind sellel maal enam ei näe. Või kui, siis järgmises elus mil nagunii juba osa riike listis on, pean silmas Brasiiliat ning siis seda ühte mis seal Kanada ja Mehhiko vahel on.
Nüüd, pisut õhku välja lasknuna ning esmaste emotsioonide leevendudes asjad enam nii dramaatilised ei paista.
Järgnevalt tooksin mõne alajaotuse kaudu välja mõtted-muljed, millise üldpildi ma nende väheste päevade jooksul riigist ja selle inimestest sain.

Kirjutas Lon Rider 19:39 Sildid China Tagged tsaina

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login