Reisiblogid Travellerspoint-is

On aeg taaskord purjed heisata

21 °C

Neli päeva vaikses ning äärmiselt sümpaatses väikelinnas ( olen veelgi seda meelt et siin pole eluilmas 120 000 elanikku ) on möödunud hetkega.
Nagu ütlesin, oli mul vaja pisut tempot alla tõmmata et mitte ennast esimese paari kuuga läbi põletada ning ka osad muud toimetused vajasid tegemist - sain mida soovisin.
Ilmad olid täpselt sellised nagu ütlesin. Saabumispäeval paistis päike ning oli üle +25, kõik ülejäänud päevad olid pilvealused ning ka vihma tibutas. Seega, palju õnne neile turistidele kes aastavahetuse reisi ( mis teadupärast on päris palju tavalisest puhkusereisist kallim, kuna on " tipp-hooaeg " ) siia broneerisid ning puhkust veedavad.
Minule isiklikult istub sombune ilm rohkem kuna sellisega on linnas parem jalutada. Sooja peab mõistagi olema ent sombune ning +23+25 on ideaalne ringitrampimiseks.

large_maal11.jpg

Veelkord - linn ise jättis ääretult sümpaatse mulje olgugi et alguses olin pisut äraootaval seisukohal a la " see asi mis kõigile meeldib ei saa ju hea olla ".
Palju armsaid kohvikuid-restorane, jõe-äärsed promenaadid, loomulikult ka suveniiri-meenete tööstus ent mis peamine - puudusid suured hotellid oma 150+ numbritubadega. Kuna juba eelnevalt mainisin et tegu on UNESCO kaitse all oleva linnaga ning kõrghooneid pole lubatud, siis oli ka enamus hotellasid 10 max 15 nubritoaga, nagu ka see kus mina ööbisin.

large_kala11.jpg

Erinevad kujud jõe peal

Tänaõhtuse ööbussiga peaksin seljataha jätma pea 600 km ning leidma ehk homme varahommikul ca. 350 000 elanikuga linnast nimega Nha Trang. Tegu on samuti mere-äärse kuurortlinnaga ning kui midagi väga viltu ei lähe - peaksin seal veetma selle aasta viimaste ja saabuva aasta esimeste kellalöökide hetked.
Peale Nha Trang´i oleks kavas veel paar väiksemat kohta et siis maabuda riigi suurimas linnas Ho Chi Minh City´s ehk endises Saigon´is. Usutavasti läheb suurusjärgus 10+ päeva veel enne kui selle riigiga lõpparved teen et siis omad vanad kondid naaberriiki Cambodia´sse vedada.

large_5milli11.jpg

5 milli

Kuna viimaste päevade jooksul sai nii elamise, garderoobi uuendamise, suveniiride ostmise kui lõpuks kõige selle jama teelepanemise alla rohkem raha hakkama pandud kui pildil olev summa, siis tuleb joomine järgmiseks kuuks ajaks maha jätta et reisi üld-eelarve vähegi kontrolli all püsiks. Eks endagi peas liiguvad teinekord sellised mõtted, kas ilma kõige selle staffita jääks elu üldse seisma ent inimene on ju teadupärast hamstri sugulane ning varusid meeldib meile mõlemale koguda. Pluss lisaks üldtuntud elufilosoofia et võidab see kellel on surres kõige rohkem asju.
Teisest küljest olen ka seda meelt et niikaua kui sa oma väljakäidud rahaga annad kohalikele ja mitte väga suurt kuusissetulekut omavatele inimestele tööd-teenistust, on kõik korras. Alles siis kui oma sääste padulolluste alla taod - peaks murelikuks muutuma.
Mu enda reisifilosoofia järgi tuleb reisida niikaua kuni raha jätkub ning peale seda mõne eesti rekkamehega koju tulla. Niimoodi olen teinud nii Austraalias, Lõuna-Ameerikas kui ka teen käesoleval reisil.

Kirjutas Lon Rider 18:07 Sildid Vietnam Tagged hoi an

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login