Reisiblogid Travellerspoint-is

Järjekordsed 600 km

25 °C

buss12.jpg

Tänaöise bussisõidu toob teieni Samoa Iseseisvusriik

Õhtul kell seitse väljunud bussi kell oli seatud Samoa ajavööndisse näidates kell kaks öösel. Midagi muud kuulsale saareriigile viitavat ei tähendanud - bussijuhid olid kohalikud või siis äärmiselt professionaalselt maskeeritud.
Kuna piletit ostes istekohta valida ei õnnestu on koha saamine paras loterii. Eelkõige oleneb see bussi marsruudist, millises järjekorras mingi hotelli ette jõuab et reisijad peale korjata. Mul suhteliselt joppas sest olin teekonna keskel ning sain endale hea koha bussi keskel ning teisel korrusel.
Ega suuremat vahet pole kus istuda välja arvatud tagumine viiene kõrvuti pink, kus naabriks võib ju ükskõik kes ning ükskõik milliste hügieeniliste tõekspidamistega rännumees sattuda. Loomulikult, 12 tundi mis nüüdki reisile läks, pole pikk aeg ent ikkagi.

large_buss11.jpg

Tagumine pink öösel kell neli

Hanoi´s olles ( ja usutavasti Saigon´is on sama altpoolt üles tulijatele ) üritati müüa nn. open-ticket´it ehk marsruudile Hanoi - Ho Chi Minh City bussipilet ning võid peatusi teha niipalju kui soovid et siis taaskord reisi jätkata, kui soov on - eeldusel et konkreetsele bussile konkreetsel päeval veel kohti on. Ma vaatasin siis seda passi, mille hinnaks oli 40 USD, uurisin üksikute marsruutide hindasid, nende kokkulöömisel väga suurt säästu ei saanud ning loobusin ära. Ei tahtnud end mingi kindla kompaniiga siduda ning usun et tegin õieti. Nüüd olen kolm reisi kahe erineva kompaniiga teinud ning Camel Travel, millega Hanoi´st Hue´sse sõitsin - ei olnud parim võimalik.
Hommikul kell seitse saabusime siis nüüdsesse peatuspaika Nha Trang´i linna ning peatusime taaskord keset linna ühe hotella ees. Hotelli personal oli varmas endale kliente tõmbama ning peale seda kui olin toa üle vaadanud, veendunud püha kolmainsuse - A/C, soe vesi & wi-fi - olemasolus, võtsin 10 USDlise toa esialgu kaheks ööks ära.
Mul oli kavas juba Hoi An´is selle reisi esimene mopo rentida ent kuna jalutasin seal alguses pisut ringi, veendusin et kaugeim huvipakkuvaim punkt on 10 min jalutuskäigu kaugusel - polnud asjal suuremat mõtet. Nüüd siis asusin variante uurima ning peale pisikest kaalumist võtsin parima mopo mis neil pakkuda oli ehk automaatkastiga Yamaha ööpäevaks enda käsutusse. Maksis 100 000 dongi ehk 5 USD ning 4 l bensu sinna sisse liitrihinnaga 20 000 dongi ehk 1 USD. Manuaalkastiga relva oleks suurusjärgus 70 000 ühikuga saanud ent pidasin targemaks mugavuse eest pisut juurde maksta.
Täna kärutasingi õige mitu tundi mööda linna ning rannaäärseid teid pidi ja mõnus oli. Liiklus polnud liiga tihe ning sai sõidetud küll ehkki viimasest vastavast kogemusest on juba mitmeid aastaid.

large_lilled11.jpg

Haakristi tähendust kauni lillekompositsiooni keskel ei oska lahti seletada

Homseks, aasta viimaseks päevaks broneerisin ühe paadimatka ( ! ). Olgugi et viimane vastav just parimal võimalikul moel ei lõppenud, pole paremat võimalust omi hirme võita kui neile taaskord, rind ees vastu minna. Pidades oma nüüdsetest põhimõtetest " Ei kahepäevastele paadireisidele " ja " Ei kahepäevastele paadireisidele mis võivad sisaldada saareööbimisi " kinni, on reisi algus määratud kella poole üheksale hommikul et siis kuskil viiest tagasi olla.
Peale tagasijõudmist jääb veel piisavalt aega et end täis juua, pea supikausis magama jääda ja kesköised aastavahetuse kellalöögid maha magada.

large_lapsed11.jpg

Lapsed on lapsed

Kirjutas Lon Rider 03:27 Sildid Vietnam Tagged nha trang

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login