Reisiblogid Travellerspoint-is

LG ( laifskuud )

25 °C

large_muine61.jpg

( Pea ) inimtühi rand hommikul kell seitse

Jep.
Viimane õhtu siinses kuurortis.
Nagu maailma meediast on võinud lugeda, pole ma suurem asi rannapuhkuse fänn. Kaks esimest päeva on super ning olen isegi võimeline nautima; kolmas päev on sõu-sõu, neljandal haarab käsi juba AK-47 järele. Seega see kolm päeva mis nüüd siin veedetud sai, oli doosi suhtes täpselt paras. Paras selleks et väljapuhanuna härjal sarvist haarata ehk suunduda riigi suurimasse, 8+ miljonit elanikku koondavasse Ho Chi Minh City´sse, endisesse Saigon´i.
Buss sinna väljub homme varahommikul kell kaheksa ning peale keskpäeva peaks üks pea laiali olev kahvanägu sealses linnas juures olema.

large_muine11.jpg

Kohalik manuaalne Shell´i tankla

Nagu juba mainisin, on Mui Ne eelkõige wind- ja kitesurfing´u fänni märg unenägu. Tuulte poolest omatakse sobivat positsiooni ning seda ei jäeta kasutamata. Mõistagi lisab rohkearvuliste surfiharrastajate kohalolek kuurortile mõnusa uimase meeleolu mis on väljendunud näiteks minu lemmikrestos kuhu ühe kohatud soome paari sõnul " ei maksa näljasena minna " sest oma portsu ootamine kestab üldjuhul 30+ minutit et mitte öelda tund. Et aga söögid on kuratlikult maitsvad + hinna/portsu suuruse suhe enam kui paigas - olen oma väntajalad taas ja taas sinna seadnud.

large_muine31.jpg

Moskva ekstremist kes ütles et tema oma 10 m laia purjega on olnud võimetu niivõrd nõrkade tuultega nagu paar viimast päeva siin on valitsenud - vaja oleks 12 või veel parem 14 m abivahendit

large_muine41.jpg

Viimane Mohikaanlane

Kuna ma olen just-täpselt selline uitaja, kellele meeldib enne sihtkohta jõudmist taustainfot koguda, polnud ka Vietnam ning konkreetselt Mui Ne mingiks erandiks. Kõnealuse koha kohta leidsin näiteks sellise blogi, mille omanikud veetsid siinses puhkusepaigas kuu aega juues iga õhtu kohalikega õlut ning oleskledes niisama. Mis on ok, kuna olen alati toonitanud seda õnne et Issanda Loomaaed just-täpselt niivõrd suur ja lai on. Inimesi on erinevaid, nende huvid on erinevad ning samuti tõekspidamised.
Mina isiklikult pole kindel kas on mõtet oma elu esimesel pikemal reisil kuu aega kuskil karu tagumiku taga õlut libistada ent kui inimene seda naudib - on kõik korras.
Sama reisipaari sulest pärineb näiteks mu järgmise sihtkohariigi kohta järgnev lõik, tsiteerin:

" Kambodjalased on ütlen ausalt võrreldes oma naabritega natukene juhmid. Lõpuks on sõjad ja tapmised lõppenud ja paistab, et edasisest on neil täitsa p¤¤¤¤i, veel vähem kotivad neid mingid turistid. Sa lähed turule, üritad käte ja jalgadega selgeks teha mango kilo hinda ja nad lihtsalt ei saa sinust aru... võtad kätte kalkulaatoril ja näitad numbreid... ikka mitte midagi...võtad taskust raha, lehvitad silme all... sittagi, naeratavad viisakalt näkku, aga aru sinust ei saa ja ega neid ei huvita ka, kas sa ostad või mitte.

Sama teema hotellides, kui üldse õnnestub keegi teenindav personal leida, siis küsi hinda mis keeles tahad, kirjuta numbrid paberile või tee kümme kükki, mingit vahet ei ole. Sellist inimest, kes oskaks Kambodjas inglise keelt pole veel kohanud. Kuigi jah, oleme tüüpilisest turisti kohast jälle suhteliselt kaugel eemal. Ka sai vähemalt kümne kopika eest nalja kui käisime seepi ja wc paberit küsimas... rääkida ei olnud ilmselgelt mõtet, seepi said nii, et hõõrusid käsi omavahel kokku ning wc paberi kohta võite ise oma kujutlusvõimel lennata lasta. "

Mis iseenesest on jällegi ok, kuna mulle meeldivad inimesed kes omavad isiklikku arvamust - oma nägemust asjadest. See on parem kui lihtsalt lolli näoga kaasa noogutada või siis nentida et " mul on ükskõik ".

large_holl1.jpg

Hollis jäigi käimata ...

large_muine21.jpg

Majutusasutusena soovitan julgelt seda asutust kes kunagi siia satub

Homme siis kohalikku metropoli.

large_muine51.jpg

Siin Vietnam, siin Mui Ne - spetsiaalselt eesti meediale

Kirjutas Lon Rider 22:36 Sildid Vietnam Tagged mui ne

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login