Reisiblogid Travellerspoint-is

Patune Saigon

27 °C

large_saigon21.jpg

Taamal riigi kõrgeim hoone, 262,5 m kõrgune Bitexco Financial Tower

Kuigi osad mu otsused ei tundu väga põhjendatud ning ühes sellega tekib päris tihti küsimus allakirjutanu mentaalsest seisukorrast ja selle stabiilsusest - oli otsus Vietnam justnimelt " ülevalt alla " läbi sõita tõenäoliselt ainuõige. Saigon oma ühest küljest kaootilisusega, teisest küljest jõukuse ning kaunidusega on just täpselt see lõppakord millega siinsele maale punkt panna.
Nagu ikka - oli linnasid ning kohti mis imevad sind endasse esimestest hetkedest alates ja on kohti mis seda kunagi teha ei suuda. Saigon on üks neist kahest ent kumb, jäägu lugeja otsustada.
Nagu Hiinaski, kus riigi pealinnaks on Peking ent majanduselu keeb hoopis ühes teises linnas, on sama ka siin, Vietnamis. Põhjas asuv Hanoi naudib poliitilist krediiti, sel ajal kui enamus rahast liigub lõunas asuvas Saigon´is. Tegelikult on ju ka Eestis sama situtsioon, kus iidne hansalinn Tallinn on pealinnaks ent regiooni võimsaima finantskeskuse aurat naudib hoopis 50 km lõuna poole asuv panganduskeskus Rapla.
Mui Ne´st hunniku kahvanägusi peale korjanud buss peatus kesklinnas, district 1 juures kus asub ka enamik ( soodsahinnalisi ) hotellasid. Kitsastel tänavatel kus kaks mopomeest kõrvuti on liiga palju ja üks täpselt paras; kus oma pisikesest hotellaaknast näed kahe meetri kaugusel oleva naabermaja aknast sisse mida vastasmajas oma naisega ( või ajutise naisega ) tehakse - leidub hulganiselt taskukohaseid majutusvõimalusi ning ühe sellise 11 USD eest ka ära lukustasin.
Ma ei imestaks, rõhutan - ei imestaks üldse kui siin linnas järjekordsed kualalumpurid teeksin. Eesti keeles - olles planeerinud eelnevaks linna külastusajaks suurusjärgus kolm päeva, poleks nüüd nädal aega linnanautimist mingiks probleemiks. Vuillsii.
Bussis istudes hakkas vasak kõrv tuttavlikku jutuvadinat üle vahekäigu seletama ent ei osanud täpselt määratleda kumma meie armsa lõunanaabri esindajatega tegu on. Saanud oma küsimusele vastuse et ollakse Lätist, tegin imestunud näo ning " Hmm, Läti, Läti ... Kus see asub - pole iial kuulnud ? " Seletasid siis ära ning rääkisid kes nende naabridki on. Tundnud vastuhuvi minu päritolumaa kohta ning saanud kuulda õige vastuse - läksid kuuevarbaliste näod naerule küll.

large_Saigon11.jpg

Kirjutas Lon Rider 08:31 Sildid Vietnam Tagged saigon

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login