Reisiblogid Travellerspoint-is

Usuhullus

26 °C

large_cao31.jpg

Eilseks sai võetud kogu päeva vältav ekskursioon, mis koosnes kahest osast.
Kõigepealt suundusime 100 km põhjapoole, pea Kambodza piiri äärde, Tay Ninh´i nimelisse linna kus ühe väga omapärase ususekti firma peakontor paikneb. 1926 a. loodi Cao Dai sekt, kes panid aluse uuele religioonivoole, mille eesmärgiks on väljuda reinkarnatsiooniahelast ning ühineda Jumalaga taevas. Nii uskumatuna kui see ka ei tundu.
Kui nüüd õieti aru sain, siis nende jaoks on kõikidel religioonidel sama Jumal ning seetõttu on nad isegi võtnud osakese igast suuremast religioonist - nii taoismist, kristlusest, islamismist, hinduismist. Siit nurgast ja sealt nurgast - keskpõrandale kokku. Samamoodi kasutavad nad nelja värvi ( punane, sinine, kollane, valge ), milledest igaüks on tulnud ühest suuremast religioonist. Valge näiteks kristlusest.

large_cao21.jpg

Ühesõnaga paras pudru ja kapsad ( vähemalt minu jaoks ) ent kui inimesed ise sellesse jamasse usuvad - võivad tegeleda millega soovivad.
Cao Dai religiooni arvatakse uskuvat ca. 5 miljonit inimest üle maailma, neist 2 miljonit siinsel maal olles suuruselt kolmandaks ususuunaks.
Pühakojas ja selle territooriumil kus meie käisime, elavad peamiselt vanemad inimesed kes minu arusaamist mööda käivad neli korda ööpäevas palvusel ehk kell 6, 12, 18 ja 24 . Ka on nad seal kõik taimetoitlased ning loomulikult on vägivald elus välistatud. Usu peakorteri välistele, nn. filiaalide liikmetele nii rangeid nõudmisi pole ent ka nemad peaksid vähemalt korra päevas palvetama ning 10 päeva iga kuu pelgalt taimetoiduga läbi ajama.

large_cao11.jpg

Meie olime seal keskpäevase palvuse ajal ning rõdudelt said turistid rahus rituaali jälgida. Jalanõud pidi mõistagi õue jätma ent muid piiranguid ( paljad õlad jms. ) siiski polnud. Nad on ju lõppude lõpuks huvitatud sellest et nende ususuund populaarsust koguks.

Kirjutas Lon Rider 20:33 Sildid Vietnam Tagged saigon

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login