Reisiblogid Travellerspoint-is

"Ma olen Viet Cong ja me lõime ameeriklased oma maalt välja"

26 °C

... oli esimene lause mille giid hommikul bussimikrofoni ütles kui päeva esimeses pooles usufiliaali külastama sõitsime.

large_7viet31.jpg

Meie giid näitamas, mille kõigega ta sõja ajal hakkama sai

Teine pool päevast nägi ette väljasõitu Cu Chi rajooni kus sõja ajal toimusid ühed suuremad lahingud kuna see piirkond oli Lõuna-Vietnami vastupanuliikumise ehk Viet Cong´ide ehk Vietnami Kommunistide peamine tugipunkt.
Giid oli silma järgi vaadates üle 60-aastane papi ning tegi palju nalja. Osad naljad olid muidugi stamprepertuaarist a la " Teil valgetel meestel on selline põhimõte et - no mani, no hani ( ilma rahata ei saa ka naist ) ent meil siin Vietnamis on asjad teised. Meil peab mopeed olema, siis saab ka naist. Ning kellel on suur mopeed, saab paremaid naisi. MUL ON suur mopeed. "

large_800px-FNL_Flag_svg.png

Viet Cong´ide lipp

Kohale jõudnud, vaatasime kõigepealt 20-minutilise propagandafilmi ära kuidas Viet Cong´id oma kangelastegusid sooritasid. Eks seal kruvi oli pisut üle keeratud ning paari naiskangelanna tegemisi vaadates tuli vägisi meelde Nõukogude Liidu kuulsusrikas sõjaajalugu mis näiteks sisaldab talunaist Tusja´t kes heinakuhja otsast oma hanguga Saksa lennukeid nagu kärbseid alla võttis. Aga noh ...

large_1viet41.jpg

Tegu pole Jürgen Veber´i showga. Niimoodi kadusid Cu Chi gorillad oma punkritesse jättes ameeriklased lolli näoga ringi vaatama.

Siis käisime mööda metsa ringi ning näidati erinevaid püüniseid, mida kohalikud Cu Chi gorillad - nii nimetati kohalikke võitlejaid - ameerikamaalaste jaoks üles seadsid. Ja kuhu need siis pahaaimamatult sisse langesid. Peamiselt oli tegu bambuseokstest tehtud teravaid orke sisaldavate püünistega, millesse kukkudes orad ihu sisse oma tee leidsid. Aga oli ka nn. uksepüüniseid mis sulle ust lahti tehes kaela sadasid.

large_viet11.jpg

" Noh ja siis kui ameeriklane ukse lahti tegi ning isegi nägi et püünis tema poole sööstab, jõudis ta kõige rohkem käe ette panna ning ülemise osa kinni peatada. Mis aga tegi liigendiga alumine pool, võite ise ette kujutada ... Polnud vaja enam naistesse minna, polnud vaja enam lastest unistada. Heal juhul võisid Pattaya´le ladyboy´ks kõlvata "

Edasi järgnes tee lasketiiru kus soovijad said oma sõjakire välja elada, valides erinevate pool - ja täisautomaatrelvade vahel. AK-47 üks padrun maksis 20 000 dongi ning osade ameeriklaste oma 30 000 ehk suurusjärgus 1-1,5 USD pauk. Ma loobusin ära sest kärtsutasin eelmisel suvel Valgevenes, Minski lähedal. Üks austraallane aga elas end 800 000 dongi ehk 40 USD eest välja - ju oli üht-teist sisse kogunenud.
Lasketiirust lahkudes võtsime suuna tunneliteni, mis läksid kuni 8 m sügavusel. Lõik mille me läbisime, oli valgete turistide jaoks vähemalt poole suuremaks kaevatud ent sellegipoolest andis seda 100 m lõiku läbida. Ütleme nii et vahepeal tuli nn. pardikõnnilt siiski roomamisele üle minna ja põlved said kriibitud + veel kuumus mis maa all valitses.

large_7viet21.jpg

Pilt petab sest see ei ole 2 m kõrge tunnel vaid täpselt nii kõrge et nn. pardikõnniga läbi said ( ja osa lõike roomates )

Lõpuks näidati meile veel kuidas vanadest autokummidest partisanidele rihmikuid tehti, mida nad siis võideldes kandsid.

large_viet01.jpg

" Siin näete siis sandaale mis võitlejatele vanadest autokummidest valmistati. Kõige ülemine on loote-võitleja oma, siis tuleb beebi-võitleja oma, siis laps-võitleja oma kuni viimase, tohuutu suure king kong - võitleja omani välja "

Homseks võtsin aga järjekordse tuuri, seekord riigi suurima ja pikkuselt maailma 10nda, Mekongi jõe peale. Kahepäevane ning ööbimist kuskil väikelinnas sisaldav tuur algab homme hommikul kell 8 ning tagasi peaksime olema ülehomme kella 17ks. Eks näeb mis juhtuma hakkab.

Kirjutas Lon Rider 23:05 Sildid Vietnam Tagged saigon

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login