Reisiblogid Travellerspoint-is

Äärmusest äärmusesse

0 °C

large_hutong.jpg

Vaade siseõuele

Õhtupoolikul võtsime Anandiga, kes oli viimast õhtut linnas, ette aguli ehk hutong´i-tuuri. Sõitsime metrooga linna põhjaossa ning kõndisime ja pildistasime paari kvartali vältel neid ühekordseid elurajoone.
Fakt on see et sellised algelise ehitusega elamised on juba üle 800 aasta olemas olnud ning tõenäoliselt ei kao niipea. Fakt on ka muidugi see et järjest rohkem peavad nad teed tegema ( kuna paiknevad siiski suhteliselt linna keskel ) modernsele arhidektuurile.

large_hutong3.jpg

Teine siseõu

Selliste elamud paiknevad teineteises kinni ning pereelu toimub siseõuel kust pääseb paari eluruumi.
Ma ei hakka nüüd 100% väitma ent arvestades avalike tualettide rohkust sellises piirkonnas, siis sisseehitatud käimlat enamusel tõenäoliselt pole. Vanasti, tõsi polnud ju vajagi, kuna sai otse tänavale oma asjad aetud. Nüüd on ajad pisut muutunud.

Õhtu lõpuks võtsime suuna linna kõrgeima ehitise, 330 m China World Tower III juurde.

large_China_Tower.jpg

Vaade alt

Tegu on Pekingi kõige kõrgema ehitisega, mille esimesed 60. korrust sisaldavad offiseid ja kaubanduspindu ning alates 61. - 81. korruseni paikneb linna üks esinduslikumaid ( ning vaate poolest ülivõimsaim ), selle aasta augustis avatud China World Summit Wing 5* hotell.
Hoone 80. korrusel paiknevasse Atmosphere Club´i me suundusimegi et heita pilk linnarütmile ka pisut kõrgemalt. Õhtune vaade oli muidugi lummav ning usun et see peaks ka hotellikülastajaid rahuldama.
Vaatasin järgi et numbritoa saaks sellest majutusasutusest ca. 300 USD ehk 2000 RMB eest kätte. Praktiliselt sama, mis ma praegugi maksan - 7.50 USD ehk 50 RMB.

Kirjutas Lon Rider 18:12 Sildid China

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login