Reisiblogid Travellerspoint-is

Saigon ja Vietnam üldse hakkavad purgis olema

26 °C

Kas Saigon´i just Kagu - Ida pärliks ja Idamaade Pariisiks nimetada saab nagu mõnel pool tehakse, ei oska öelda. Mina pigem jätaks sellised ülivõrded ehk kasutamata olgugi et hea tahtmise korral ja õige nurga alt vaadates on võimalik nii mõndagi silma paitavat leida. Eelkõige võlgnetakse selle eest suur tänu oma koloniaalriigile Prantsusmaale kellelt saadud pärandina laiuvad kesklinnas laiad bulevaardid, on palju parke ning Vana Maailma stiilis hooneid. Paar sammu linna suurimatelt tuiksoontelt välja astudes leiad muidugi tavapärase aasiapärase bardaki ent vähemalt osa linnast kõlbab nautida.
Minu lemmiklinnade hulka Saigon raketina just ei lennanud ent otseselt midagi halba ka öelda ei saa. Napp nädal mis siin veedetud sai, pakkus igasuguseid elamusi ning ütleme - on taaskord mida meenutada.
Saigon´i sõpruslinnade hulka kuuluvad sellisedki gigandid kui Moskva ja Peterburg, Sverdlovsk´ist, Lyon´ist ja Partseloonast rääkimata.
Eestis on kirjade järgi 47 linna ning vaevalt kõigil Aasia suunal võrdväärseid partnereid on. Seega näiteks 884 elanikuga Mõisaküla linn Viljandimaal, Läti piiri ääres mille iseloomustamiseks on välja toodud: " Linnas on 32 tänavat, milledel kogupikkust 15,5 km ja linnas on 401 elamut. "; võiks hakata asja kaaluma.

large_s11.jpg

Jumalaema ( Notre Dame ) kirik

large_s41.jpg

Taamal paistmas Ooperimaja

large_s31.jpg

Seal ma ei elanud

large_s101.jpg

Linnavalitsuse hoone

large_s21.jpg

Minu arusaamist mööda veel ametlikult avatud pole sest lint oli ümber veetud ning mingid viimistlustööd sees veel käisid. Seega ülevalt alla pilk linnale jäi tegemata.

large_s51.jpg

Iga elektriku unistus

large_5saigon11.jpg

Varahommikune tai chi bussiaknast võetuna

large_s61.jpg

Kagu - Aasiale iseloomulik tänavapilt.

Kõige lollim asi mida üks loll valge kahvanägu sellist tänavat ületades või ületada üritades teha võib - on muidugi poolel maal kartma hakkamine ja tagasipööramine. ÄRA LOLL VALGE TURIST KUNAGI TAGASI PÖÖRA, sest mopovennad on su muuviga arvestanud ning sööstavad su selja tagant läbi. Tagasi keerates astud otse mopo ette ( sest olen nimelt näinud valgete turistide kokkupõrkeid kohalike mopo esiratastega ).
Kui kord juba manöövrit alustasid, vii see enesekindlalt lõpuni. Kasuta kasvõi väikeseid koolijünsusid nn. blokkijatena nagu ameerika jalgpallis ( näiteks nagu mina alguses tegin ) ent veelkord - ÄRA MINE TAGASI SINNA KUST LIIKUMA HAKKASID.

Kirjutas Lon Rider 21:38 Sildid Vietnam Tagged saigon

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login