Reisiblogid Travellerspoint-is

Kambodza Kuningriik

23 °C

large_6buss11.jpg

Enne Kambodza´t olin viibinud kokku 61. riigis ning siinne kuningriik hõlmas listis koha number 62. On selles midagi erilist ? Eip, kuigi eriti palju kuningriike siiani just teele pole jäänud.
Vastupidiselt luureandmetele polnud piiriformatsioone sooritades kellelegi vaja " Washington´e " pluusitaskusse poetada ning võisin kõik endale jätta. Järgmise korrani.
Buss oli tõepoolest parem kui tavaline seda oleks olnud ning see lisadollar, mis maksin - läks asja ette. Koos piiril veedetud ajaga ning ühe söögipausiga kestis 250 km reis pea kuus tundi.

large_buss111.jpg

Äärelinna kohale jõudnud, positsioneerisin end kaardil ära ning tuk-tuk´i juhtide ahvatlevatele diilidele vaatamata kõmpisin ise paar kvartalit keskuse poole, kust 141. tänavalt leidsin endale sellise asutuse. Neid staare ülearu palju pole ent makstava 8 USD eest erilist ulmet loota oleks ka patt.
Mida esmamuljete põhjal riigist öelda ?
Taustatööd tehnuna olin valmis teatud asjadeks ent näiteks majanduslik kihistumine mis tänavapildis silma jäi, oli suurem ( umbes 2,8% ) kui ette kujutasin. Kõrvuti prügikastis magava kodutuga seisab neli Lexus´e dziipi, mis tunduvad vähemalt pealinnas olevat tõelised rahvaautod. Ütleme nii et liialdamata vähemalt iga viies on just nimelt selle Toyota konserni dziip ning RX 300 mudeliga sõidavad töötud. Enamus ringiliikuvaid Lexus´eid on LX 470 ja 570. Ja et pööblil lolle küsimusi ei tekiks a la " Mida see L seal ees iluvõrel tähendab - kas Lada ? " on külgedel suured kleepsud Lexus´e kirjaga.
Aastase SKT poolest asub Kambodza oma ca. 2000 USD maailma 229 riigi hulgast kohal number 188. Eesti on selles listis 64. oma 18 300 USD ja viimast kohta hoiavad sõbrad Kongo Demokraatlikust Vabariigist panustades maailma majandusse igal aastal 300 USD per capita.
Tahtsin siis seda öelda et Lexus´e dziipide hulka arvestades kõik elanikkonna tulud tõenäoliselt seaduslikud pole ent mida mina tean.

25 USD eest saadud viisa võimaldab idee poolest viibida siinses riigis kuni oma järjekordse sünnipäevani. Olgugi et kõik on võimalik, usun siiski et päris nii kaua eelmisest peatuspaigast, Vietnam´ist pindala poolest pea poole väiksemas riigis tegevust ei leia. Kauem kui tavaturist, kes käib vaatab Angkor Wat´i ära ja tulistab paari päeva pärast edasi - olen siin siiski.

IMG_23291.jpg

Homme ainsale päevasele tuurile mida pealinnas teha kavatsen.

Kirjutas Lon Rider 23:27 Sildid Cambodia

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login