Reisiblogid Travellerspoint-is

Nekst testineisen: Kampot

25 °C

Täna sai käidud (kuri)kuulsamais siinse riigi paigus ning emotsioonid on veel niivõrd värsked et ma pean neid natuke seedima enne kui midagi ekraanile trükin. Teen seda mõne aja pärast, kirjutades pisut ka taustast mis ja miks siin pisut enam kui kolm aastakümmet tagasi juhtus.
Kahe täispäevaga sain pealinnaga ühele poole. Kõiki urkaid ei jõudnud läbi käia ent nii mitmessegi paika õnnestus oma nina toppida.
Nii omavahel öeldes pealinn millegi väga erilisega ei üllatanud. Arhidektuur on taaskord prantsuspäraste mõjutustega ning linn võiks kaunis olla, kui ta korda tehtud oleks. Paraku, mõnda üksikut erandit arvesse võtmata, ta seda veel pole.
Jõe-äärne promenaad, mõned kallimad hotellid on kaunid ning restaureeritud end üldpilt suht nukker. Kui mõni ärevam mees ühiskondliku kokkuleppega hakkama saaks ning keegi enam prügi kuhu juhtub maha ei viskaks ega kõrge kaarega vastu seina urineeriks - oleks pisutki lootust. Sinnamaani aga ...
Homne hommikune, kella poole kümnene buss peaks mind viima riigi edelaossa, väikelinna Kampot´isse.
Lahkudes pealinnast, jätan päris mitmeks ajaks hüvasti miljonilinnadega ning kiirelt järele mõeldes ei oskagi öelda millal järgmist korda sellises linnas ööbin, mille elanike kokkuarvutamiseks seitsmekohalist numbrit vaja on.
Peale Saigon´i ( 8+ miljonit ) ja Phnom Penh´i ( umbes 2 ) on järgmisesse sihtkohta, umbes Pärnu-suurusesse väikelinna saabumine just nagu maabumine maale vanaema juurde. Kui aga koht tõepoolest niivõrd armas on, mida taustatööd tehes mõista on antud - võin seal kauemgi peatuda kui praegu kavandatavad 2-3 ööd.

Lõppu mõned eilse looga haakuvad pildid:

large_autu1.jpg

large_autu21.jpg

large_autu31.jpg

large_autu61.jpg

large_autu71.jpg

large_autu81.jpg

large_autu91.jpg

Lõpuks ka paar neegrivelgedega isendit:

large_8autu41.jpg

20``

large_autu51.jpg

22``

Kirjutas Lon Rider 23:23 Sildid Cambodia Tagged phnom penh

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login