Reisiblogid Travellerspoint-is

Kep, kepi, keppi

28 °C

Üks peamisi argumente miks valgenahaline turist oma tagumendi Kampot´i linna soostub vedama, on kõrvalasuv Bokor´i rahvuspark. Rahvuspark rahvuspargiks ent selle sees paikneb riigi üks kõrgematest mägedest, mille tipp ulatub üle 1100 m ning omakorda selle tipus pärandina taaskord prantslastelt 1920ndatel ehitatud Bokor Palace Hotel & Casino hoone varemed. Algselt oli asutus ääretult populaarne, seda eelkõige Phnom Penh´i kõrgseltskonna seas kes soovisid oma puhkust veeta eemal pealinna niiskest kliimast ning mis oleks selleks veel paremini sobinud kui mäestikuline atmosfäär.
Kõik läks hästi kuni Esimese Indo-Hiina sõjani mil allakäik alguse sai ning punakhmeeride võimuletulek andis viimase hoobi et hiilguses olev hoonetekompleks ( lisaks patupesale ka postkontor ja kirik ) oma lõpu leiaks. Nüüdseks on siis alles ainult varemed.
Seda siis taustaks. Ütleme nii et eeltööd tehes olin lugenud kahepidiseid arvamusi. Ehk sinna saab nii organiseeritud dziibituuriga kui ka omal käel, rentides 250 cc krossimootorratta alt linnast ( maad mäe otsa 35 km ) sest tee on totaalselt kannikas ning muid lähenemisviise lihtsalt pole.
Tulin siis linna ning asusin asja uurima peale mida selgus et krossikaga sinna siiski ei lasta kuna mägi on 99-aastase rendilepinguga antud Sokimex Group´ile kes kavatseb miljonite ja miljonite dollarite abil koha endisaegse hiilguse taastada.
Jäi järgi siis tuurivariant ehk päevane tuur mis oleks dziibiga viinud poolele maale ja kuna tee üles on investori poolt suletud, siis sealt oleks tulnud läbi dzungli ise üles ronida. Kuskil siis lõunasöök, pärast alla tagasi ning paadisõit koos päikeseloojanguga jõel veel kõige lõpuks. Hind sellisele reisile 22 USD.
Ütleme nii et paljuvõitu ning üritasin alla tingida. Ei. Kuigi linn on väike, oli tuuripakkujaid siiski kümmekond ning ninaga läbi õhu tõmmates haises vägagi kartellikokkuleppe järele sest krt, selline tuur lihtsalt ei saa nii palju maksta. Ja kuna keegi hinda alla laskma ei soostunud, loobusin ära.
250 cc krossika rent oleks olnud 10 USD päev.
Võib-olla pärast kahetsen, võib-olla ei.
All on netist leitud ( tõenäoliselt töödeldud ) foto kasiinovaremetest:

bokor.jpg

Kuna see variant langes siis ära, rentisin 5 USD eest tavalise mopo ning sõitsin päev läbi sellega ringi. Käisin n-ö. maaelu uurimas millele lisaks külastasin siit pisut rohkem kui 20 km kaugusel asuvat uimast kuurort-asulat Kep´i. Tegu on ca 12 000 elanikku koondava endise kalurikülaga mis järjest rohkem ja rohkem turiste ligi tõmbab. Põhjuseks eelkõige rikkalike värskete mereandide saadavus + vaikne ning rahulik atmosfäär.
Enam-vähem aasta tagasi siin olnud Tsheburaska kirjutas oma blogis järgmist, tsiteerin:

* Kõige parem söök oli Kepis (samas polnud seal midagi muud teha peale söömise, magamise ja selle, millele linna nimi kergelt vihjab)

Tõenäoliselt on tal õigus, sest ka mulle tundus paik ääretult uimasena ent põhimõtteliselt võib ju ka muudes kohtades põrutamas käia - selleks ei pea tingimata Kep´i sõitma.
Aga asulal olid omad võlud siiski olemas, eelkõige Suure Vee olemasolu. Samas, kauneid randu polnud sest looduslikku liiva siin pole ning arusaamist mööda on siinsete randade oma Sihanoukville´st kohale veetud.

Lõppu traditsiooniline loomahuumori nurgake:

large_lehma1.jpg

" Tervist. Vabandage, kas see tee viib Kep´i poole ? "
" Kuule, loll turist - kas sa ei näe et mul on imetamine pooleli ? "

Kirjutas Lon Rider 21:03 Sildid Cambodia Tagged kampot

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login