Reisiblogid Travellerspoint-is

Ülivõimsalt parim ringiliikumismoodus

1 °C

large_Metro.jpg

Siililegi selge et järgmine sinu liini metroo tuleb 2 minuti pärast

Olin kohalikest taksojuhtidest, keda mingi hinnangu kohaselt peaks linnas olema ca. 70 000 ehk enim maailmas, enne reisi kuulnud nii mõndagi. Et vähe sellest et nad mõnda vähestki sõna inglise keelt ei oska, puudub ka neil kaardilugemiskunst ning tihtipeale ka suunataju.
Linna saabudes kasutasin kaks korda taksot ning siis loobusin. Sest tõepoolest - kui klient ise peab kaarti lugema ning juhtnööre jagama - võib ta juba ise rooligi keerata. Vähemalt teoorias muidugi sest liikluskultuur, kui selline siin puudub ning kahvanägu saaks esimese ettejuhtuva foori taga higist läbimärga särki vahetada.
Metroovõrk seevastu on kattev ning tõenäoliselt tänu mõni aasta tagasi toimunud olümpiamängudele ka uue kuue saanud.

large_Metro2.jpg

Jätame välja hommikuse ja õhtuse tipp-tunni, mil sa ei liigu mitte sinna kuhu soovid vaid täpselt sinna kuhu üldsus arvab et õige oleks, kuna rahvast lihtsalt on nii palju; jätame need hetked välja - siis ülejäänud ajal saab vabalt liigelda ning maa all jätkub ka õhku mida hingata.
Trügimisest veel niipalju et väiksel hiina naisel on uskumatu jõud kui ta on otsustanud läbi sinu väljapääsu poole liikuma hakata.

large_metro3.jpg

Lisaks puhtusele ning sihtkohtade paindlikusele on vastuvõetav ka hind, milleks on 2 RMB ehk ca. 3.40 EEK sõidu eest, kusjuures eraldi tsoone pole. Võiks öelda et pääseb praktiliselt ilma rahata ühest punktist teise.
Kontroll on karm ka maa alla minnes ehk kõik suuremad kotid tuleb lasta masinal läbi skännida.

large_Metro1.jpg

Kirjutas Lon Rider 19:03 Sildid China

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login