Reisiblogid Travellerspoint-is

Saloth Sar ( artistinimega Pol Pot )

28 °C

pol_pot.jpg

Ma olen rohkem kui kaks viimast dekaadi pidanud maailma lollimaks rahvaks eestlasi, pean seda siiamaani ning ma ei näe mingit pöördumatut põhjust, miks asi tulevikus muutuma peaks.
Rahvas kes vabatahtlikult, ilma ühegi lasuta loobub oma kodumaast ning rahvuslikust identiteedist seletades asja agressorile vastuhakkamise mõttetusega - ei vääri lihtsalt muud diagnoosi. Eestlane on läbi ajaloo olnud orjarahvas ning jääb selleks ka edaspidi. Selle asemel et ise oma käekäigu üle otsustada, teenitakse isandat ning oodatakse kiitust selle eest ent see on juba teine jutt.
41. aasta Juuni- ja 49. aasta Märtsiküüditamistega leidsid ennast Siberi avarustest umbes 30 000 eestlast ehk suurusjärgus 2,5 % selleaegsest elanikkonnast.
Pol Pot tegi kambodza rahvale, kellest suurema enamuse moodustavad khmeerid 1975. aastal restardi, mille ise nimetas null-aastaks ning erinevatel hinnangutel kaotas genotsiidi läbi oma elu kuni kaks miljonit inimest. See oli pea neljandik selleaegsest riigi rahvaarvust. Kogu see eksperiment kestis napilt neli aastat, mille jooksul näiteks ÜRO sulges oma silmad ning võttis Kambodza riiki vastu kui igat teist võrdväärset partnerit.
Üks rahvus loeb ennast lisaks Läbi Maailma Ajaloo Enim Kannatanud Rahvale suurimaks ebaõigluse ohvriks ning üritab põlvest põlve edasi kanda russofoobiat ning tiblaviha - teine seevastu vaatab tulevikku ehkki armid on veel värsked ning valusad.

Totalitaarse diktatuuri puhul on diktaatori esmane ülesanne elanikkonnas järjepidev hirm tekitada. Totaalne kontroll peab olema nii inimeste mõtteavalduste kui väljendusvõimaluste üle ning kõige paremini pääseb see maksvusele just läbi jätkuva hirmu. Selleks aga et piisavalt viljakat kasvukeskkonda tekitada - tuleb mõtlev osa elanikkonnast lihtsalt kõrvaldada. Ei Stalin, ega ka Pol Pot polnud lollid riigijuhid.
Pööbliga on kerge manipuleerida riigikorrast olenemata, selleks pole erilisi andeid vaja. Anna neile tsirkust ( Võsapets ) ja leiba ( hoia piisavalt suhkrut poes müügil et kõik saaksid sadade kilode kaupa seda koju varuda ) ning nad järgnevad sulle nagu lambakari. Ja lammas teatasti on ülivõimsalt lollim koduloom.
Raskem on selliste tegelastega kes loevad ka muud kirjandust peale Kroonika ja Elu24 ning sellest sai ka Pol Pot suurepäraselt aru. Mäletamist mööda hukkas ta võimule tulles praktiliselt kõik selleaegsed üliõpilased keda oli üle 15 000. Samuti leidsid oma lõpu prille kandvad isikud kuna " tundusid kahtlaselt tarkadena ". Suurem osa intelligentsist leidis kas otseselt läbi kuuli oma lõpu või siis piinati-näljutati töölaagrites surnuks. Otseselt hukkamise teel kaotas oma elu arvatavalt 200 000 - ülejäänud leidsid oma lõpu just nälja ning erinevate haiguste tõttu.

Kirjutas Lon Rider 16:26 Sildid Cambodia Tagged phnom penh

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login