Reisiblogid Travellerspoint-is

Liigume edasi

27 °C

Kolm ööd mis väikelinnas Kampot´is veedetud sai, olid selleks korraks piisavaks ajaühikuks. Linn on armas küll ent mu närvikava ei pea nii väikses kohas olesklemisele väga hästi vastu ning seetõttu võtan homme hommikul kell 09.00 suuna pisut üle 100 km ülespoole, riigi kuulsaimasse kuurortlinna Sihanoukville.
40 000 mis Kampot´i elanikearvuks pakutakse võib väga hästi ka paika pidada. Linn on jõe poolt kaheks jagatud ent turist teisele poole naljalt ära ei eksi, sest vaid üks jõekallas on külalismajade poolt okupeeritud. Teisel pool elavad tavakodanikud oma igapäevaelu ning ma käsisin sõitsin seal mopoga pisut ringi.
Kambodza´s on budism mõistagi peamiseks religiooniks ent siinses piirkonnas on näha olnud ka moslemeid. Linnas tõsi ei ent maal ringi sõites hakkas burkade ja pearätikutega neidusid-naisi silma + paar pühakoda.
Mainin seda kindlasti mitmel korral edaspidigi veel ent inimesed on ääretult toredad ja lahked. Maal ringi sõites lehvitati ning naeratati kogu aeg - saades valge turisti südame sulama. Olles eelnevalt lugenud kohalike laste poolt käsi pikalt väljas olles kasutatavat väljendit Hello, mani ehk Tere, raha tavapärase Hello, mister asemel - pole ma midagi vastavat veel kogenud. Kõik on olnud ääretult lahked. Võib-olla paistan ma liiga vaesena et mult viimased krossid röövida, võib-olla on küsimus milleski muus.

large_kam31.jpg

Kep´i rannarajoon

large_kam41.jpg

Krabid oma saatusele vastu minemas

large_kam51.jpg

Kampot´i tänavapilt

large_kam61.jpg

Kampot´i keskallee

large_kam71.jpg

Moslemi tüdrukud

large_kam11.jpg

Koolipoiss

large_kam21.jpg

Südantmurdvad rosinasilmad

Sihanoukville jõudes kui midagi väga valesti ei lähe, peaks avanema kolmandat korda selle reisi jooksul võimalus ka eesti keelt praktiseerida. Peking´i ja Wuhan´i kogemustest on juba aega ning peale seda olen vaid iseendaga emakeeles suhelnud. Tõsi, mõttevahetused on olnud äärmiselt konstruktiivsed ent nagu öeldakse: kuni asi monoloogina püsib, pole hullu ent kui endaga suheldes monoloogist dialoog saab, võiks mingid "kellad kuskil helisema hakata".

Kirjutas Lon Rider 22:45 Sildid Cambodia Tagged kampot

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login