Reisiblogid Travellerspoint-is

Baibai, Sihanoukville

29 °C

large_polis1.jpg

Hotelli neljandal korrusel asuvalt toarõdult tehtud pilt poistest kes mu tänaseid rollerisõite taaskord pisut jahutasid, olles saabunud järjekordsele "kliendipäevale"

Kolm ööd riigi kuulsaimas kuurortlinnas on piisavad.
Piisavad tõestamaks et tõenäoliselt enam kunagi mind siin rohkem näha ei saa. Samas, selles konstanteeringus ei ole mida traagilist sest (kodu)turistide voog Maarjamaalt on ka tulevikus ühtlaselt tihe ning lipu kõrgelhoidjaid piisab ka ilma minutagi. Mõned tulevad mitmendat korda, mõned jõudes siia - tühistavad näiteks kavandatud paarinädalase Vietnami-osa oma reisist ning istuvad mitu nädalat baaris lastes õlut ning võrreldes kellel on suurem - igaühele oma. Nagu ikka: üks võtab tütre, teine ema ja kolmas mõlemad.
Inimesi on erinevaid.
Puhkamise seisukohast välistaks ma praegusel kujul sellise koha sest ilusaid kohti maailmas piisab. Äritegevus on teine teema ning linnas ringisõites ninaga õhku vedades võis aimata et just praegu oleks õige aeg " rongile hüpata " - varsti võib selleks kiirus juba liiga suureks osutuda. Seega, riskiinvestorid kes siia juba on panustanud või lähiajal panustamas - ei pea hiljem tagantjärele vaadates oma otsust tõenäoliselt kahetsema.
Homme hommikuseks sihiks on riigi põhjaosas, suhteliselt Tai piiri lähedal paiknev, riigi suuruselt teine linn Battambang.
Paari asja mida seal teha kavatsen, juba tean ent sellegipoolest on tegu suhteliselt valge lehega. Kohapeal selgub mis ja kuidas ent tõenäoliselt järgmised paar ööd veedan sealsete hotellaseinte vahel.
Bussipileti eest maksin 10 USD ehk paar ühikut rohkem kui odavaim variant oleks olnud ent sellevõõra peaks ka transpordivahend parem olema et järjekordsed 8-9 tundi siinsetel teedel läbida. Eks see ole homme näha kas ka nii on või tõmmati lolli turisti tagumik õõnsaks nagu valgel varesel.
Siia linna jõudes oli mul esialgselt plaanis olla paar ööd mandril ning siis vastavalt paar lähedalasuval saarel nimega Koh Russei ( ehk Bamboo Island ). Paraku - paraku olid seal odavaimad ööbimisvõimalused kuni reedeni reserveeritud ning 30-taalast katusealust ei soovinud taaskord mina - seega langes see variant ära. Vähemalt piltide järgi on saar ning sellel asuvad rannad kaunid ... :

large_bamboo.jpg

... ent eks neid valge liiva ning turkoossinise veega randu on ennegi nähtud. Ja mõned nägemata tõenäoliselt lähitulevikus ees.
Teisest küljest, kolm päeva saarel mis poleks taaskord poolsaare moodi saar olnud - oleks ehk liigagi palju olnud. Samas, oleksin võinud "10 väikest neegrit" mängu mängida ja kõik saarelolijad maha nottida. Mõõtmetelt on saar 500 m x 1000 m ning usutavasti oleksin kõik kätte saanud - terav labidas oleks tulnud ainult kaasa võtta.
Kuna saarevariant langes ära, tuli kasutusele variant B ehk täna õhtul toimub siinse kuurortlinna ainukesel kriitikat kannataval rannal, 5 km kaugusel keskusest asuvas Otres Beach´il kohalik Full Moon Party.
Puudub igasugune ettekujutus, millega tegu on ent lasen poistel end üllatada. Neli aastat tagasi Koh Phanganil olles käisin sealsel Black Moon Partyl, seega mingi võrdlusmoment on olemas. Peo ametlik algusaeg on 21.00 ning lõpp mõistagi päikesetõusul kella kuue ajal - hommikune buss väljub kaheksast.
Lõppu mõned kogutud " pärlid " mis on meelde jäänud siinsest suhtlemisest paari Maarjamaa maailmavallutajaga:

- " Laosesse pole mõtet minna - mõttetu maa. Mitte midagi pole teha, inimesed on juhmid "
- " Birma ( Myanmar ) unusta ära. Mitte midagi pole vaatada, mitte midagi pole teha ( loe: puudub võimalus päev läbi lakkuda ja õhtul hea õnne korral kellegi lõuga sõita - toim. )
- " Vietnam, Kambodza ja Laos on kõik ühtemoodi, samasugused murjamid kõikjal. Mitte midagi uut sa ei näe - täpselt nagu Eesti, Läti, Leedu - vahet pole, jalutad Tallinna vanalinnas või Riia omas "
- " Sa võid ju paar kuud veel rännata ent lõpuks saad ikka aru et kõige parem oli Sihanoukville´s ning oleksid pidanud hoopis siia jääma "

Inimesi on erinevaid.

Kirjutas Lon Rider 17:54 Sildid Cambodia Tagged sihanuokville

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login