Reisiblogid Travellerspoint-is

Приехали

28 °C

large_cambodia-map.jpg

Ma pole kindel kas paar dollarit rohkem maksma läinud bussireisi esimesele osale oli transpordivahend parem kui mõni teine oleks olnud ( ehk eesti keeles: ei, ei olnud ) ent minema me hommikul saime.
Nagu kaardi pealt näha on - oleks edelas asuvast Sihanoukville´st üles Battambang´i sõita päris lihtne ja kiiregi ent ent ... Parafraseerides iidset roomlaste vanasõna viivad kõik teed siinsel maal pealinna Phnom Penh´i ehk kõigepealt tuli üks ots sinna sõita et sealt ümberistumisega reisi põhjapoole jätkata. Ehk siis samamoodi kui ma lõpuks ülevalt alla tulen ja Siem Reap´ist kursi Laos´esse võtan mööda number seitse teed - pean jällegi pea pealinnani sõitma või siis lennuki kasuks otsustama kui siinsel maal enam rohkem peatusi teha ei soovi.
Bussireisi esimene pool ehk pisut üle 200 km poleks midagi hullu olnud kui enne pealinna jõudmist käigukastis mingi ragin poleks hakanud. Ragina tulemiks saime et sõita võis max kolmanda käiguga mis seadis kiirusele teatavad piirangud nagu ette kujutada võib. See tähendas siis seda et algselt plaanis olnud 12.45ne buss pani jehhat ning mulle anti koht kell kaks väljuvale. Vaatasin siis kaarti, mõtlesin et ees ootab pea 300 km, arvutasin sõiduaega siinse keskmise kiiruse baasil ning sain vastuseks et sihtkohta, Battambang´i jõudmine toimuks kella üheksa ajal õhtul. Ilmselgelt liiga rängaks oleks reisipäev kujunenud.
Minu kõrvale istus Madalmaade esindaja Jacky ning küsisin et kuhu tema reisib, kas samasse sihtkohta kuhu minagi ? Eip, vastas ta - tema suundub pealinnas 91 km kaugusel olevasse Kampong Chhnang´i linna. Küsimusele mis seal on, vastas et mitte midagi erilist ent hea on vahepeal väiksemates kohtades pause teha. Tema saabus just Kampot´ist kus mina alles olin, talle meeldis seal samamoodi nagu mullegi ning arvas et võiks taaskord mõne samasuguse väikelinna idülli ennast sobitada.
Mõtlesin kaks sekundit, lugesin pisut Piiblist Kampong Chhnang´i kohta ning ütlesin et fakit, ma tulen ka seal maha - puudub soov kella üheksani bussis loksuda, arvestades et kuuest läheb pimedaks.
Jõudsime siis kella neljast linna kohale, tulime maha ning lasime moto-meestel end piiblis ära toodud külalistemaja juurde viia. Sealsed 6-taalased toad ei rahuldanud mitte ning palusime end linna parimasse hotelli sõidutada. Nii nad ka tegid ning maandusime Samrongsen Hotel´is kus tundus et olime ainsad kliendid mis andis muidugi lisajulgust 10 USD toad kaheksa peale tingida seda enam et võtsime need kolmeks järgnevaks ööks.
Nüüd siis olemegi siin olnud ning kohaliku linnaelu uudistanud. Täna käisime niisama ringi ent homseks leppisime esimese õhtu moto-meestega ühe väiksese ekskursiooni kokku, mis peaks meid pisut linnast välja viima. Tõsi, siinne linn muidugi tähendab seda et peatänavast paar sammu eemale astudes satud rajooni kus eluruumid seisavad vaiadel ja elatustase pole maailma kõrgeim.
Ehk siis taaskord olen sattunud paika, mille kohta üks mu kunagine, nimesid nimetamata ( Tiiu ), nn. partner kavatses öelda: Sa, Kaido - käid sellistes kohtades seetõttu et end hästi tunda. Tunda et oled neist rikkam ning see annab sulle ülima naudingu.
Naistel on üldjuhul ikka õigus.

Kirjutas Lon Rider 04:38 Sildid Cambodia Tagged kampong chhnang

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Злая у тебя подруга(Тиу) однако была...

autor Jelena

Noh ... Eks igaühel ole maailma asjadest ikka oma arusaam ...

autor Lon Rider

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login