Reisiblogid Travellerspoint-is

august 2012

Külaelu

20 °C

Lõppu paar pilti kohalikest.
Esimesel on pisut vanema väljalaskeaastaga sõiduriist ent tip-top korras siiamaani. Mosse istmed, konditsioneer, hunnik eirpääge, talvekummid, ühehobujõuline jõuallikas jne.

large_54.jpg

Teisel on Mykola naaber Vinnitsa äärelinnast.
Endine Musta mere laevastiku madrus Dimitri Sergejevitch kes nüüdseks juba pensionil. Meeldib päevad läbi balalaikat tinistada ning omi armeejutte rääkida. Keegi ei viitsi neid enam muidugi kuulata - ära on kurat tüüdanud.

large_51.jpg

Dimtshik

Kirjutas Lon Rider 22:06 Sildid Ukraine Kommentaarid (0)

Päkk in pisness

20 °C

Hommikul alustasin tagasisõitu Vinnitsasse ning tegin seda Hmelnitski kaudu. Pisut pikem ring tuli ent vähemalt tee oli veidi parem niivõrd kuivõrd see siinsel maal üleüldse parem olla saab.

large_53.jpg

Peale Hmelnitskit ( valdavalt kasutatakse seda teed Poola poolt tulles Krimmi suundudes ) paistis juba kaugelt üks turistide auto kes veoka taga sõites ei julgenud sellest õieti mööda minna ehk ilmselge turisti tunnus. Lähedale jõudes osutus masinaks eestimaine ländkruiser kes väga võimalik et samuti Krimmi poole suundus. Ehk siis üle paari nädala ka midagi eestimaist kogeda.

large_55.jpg

Juuresoleval fotol on dekoratiivne korravalvur ( kes küll samuti oma eksistensiga sundis spidomeetrit kontrollima ehk täitis eesmärgi ) ent neid päris päris mente kohtab rohkem kui ehk tarvidust oleks. Koju pole päris järgi tuldud ent nagu nina välja pistad, võid kindel olla et x minuti pärast sauaga tõtt vahid.
Ma ei oska öelda kas see on ime või mitte ent siiamaani pole rahatähed omanikku vahetanud. Kiirust pole siinsetel teedel praktiliselt võimalik ületada kui just asulasiseselt üle 60 km/h ei kupata - muud rikkumised on küsitavamad. Nagu mul eelmine pühapäev Vinnitsa keskuses sõites patrulli poolt kinni pidades selgeks taheti teha et sel konkreetsel päeval võivad seal liikuda vaid oma oblasti numbrimärgiga sõidukid. Ma et mida %¤&¤/(/(())()&/%¤# ?????
Aga pääsesin n-ö. hoiatusega.
Esimesel korral kui kinni peeti, otsustasin muidugi lolli mängida ning ukrainakeelsetele dokumendi esituspalvetele reageerisin äärmiselt puises rahvusvahelises keeles. Ehk eestikeelne ja äärmiselt selge tehniline pass üle vaadatud küsis mult et kaua maal olen olnud ja kus pass on ?
Ma et passport ?
Jah, kus pass on ?
Passaporte - friend. ( ehk siis sõbra juures )
Mis friend ? Kus pass on ?
Passaporte - friend.
Kus pass on ?
Passaporte - friend.
Ai jolki &%¤/#¤"¤%, ¤%#¤#%#¤%)(/ &%¤%&/%&/( ...
Siis arutasid omavahel kohalikus keeles et mida teha ning niipalju sain nende jutust aru et tuleb patsient lähimasse jaoskonda suunata ja seal asjasse selgus tuua.
Peale seda ilmus autojuhil muidugi nii pass kui vene keele oskus välja. Vibutasid siis näpuga ning ütlesid et ärgu ma rohkem lolli nalja tehku.
Selles situatsioonis oleksin ukraina mendina ise küll teda mõnitanud turistile väänanud ja täiega - mingi paragrahvi oleks ikka leidnud. Aga ei.
Edaspidi olen siiski huumorist hoidunud, niipalju kui seal siis huumorit oligi.
Fakt jääb siiski faktiks. 2000 grivnat ( = 200 eurot ) pole selline palk millega ment ja ta pere ära elaks ning kuskilt on juurde vaja. Käivad ka kohalikud roolikeerajad ent mahlase turisti vahelevõtmine on pingo loto tsäkkpott koos diagonaalidemängu võiduga.
Tuleb ainult ruudustik üle kontrollida.

Kirjutas Lon Rider 22:06 Sildid Ukraine Kommentaarid (0)

Renault Kangoo 2006 a.

21 °C

Maailmas on teatavasti kaks kirjutamata seadust.
Meeste seisukohast pole naiste juuksevärvil mitte mingit tähendust, peaasi et blond on.
Naiste puhul ei oma auto värvus mitte mingit tähendust, niikaua kui selleks punane on.

large_52.jpg

Eile pärastlõunal käisime Mykolaga 2007 a. Connecti vaatamas ning tundus igati kobe olevat. Sai nii seest kui alt uuritud ja puuritud ning otseselt midagi silma ei hakanud. Läbisõit traditsionaalne 61 000 ehk kergelt sissesõitnud masin. Ok.
Kuna aga siinseski majas on püksid naise jalas, siis tuli õhtupoolikul veel ka üks õiget värvi Kangoo üle vaadata ja ostuotsus tundus - polnud üldse raske. Kas ka optimaalne - näitab aeg.

large_57.jpg

large_58.jpg

Nüüd on siinses majapidamises siis 2006. a Renault.
Liigud tehtud ja puha.

large_56.jpg

Kirjutas Lon Rider 21:59 Sildid Ukraine Kommentaarid (0)

Kardul(as) salve !

20 °C

large_16165.jpg

large_9.jpg

large_8.jpg

large_87.jpg

large_46.jpg

Naabrimees Vassili

Nagu piltidelt näha, toimus meie firmas eile kerge väljasõit loodusesse.
Alguses tõsisem konverents och ajurünnak, pärast kohvipausi meelelahutuslikum osa.
Esinesid oma ala tunnustatud spetsialistid.
Oli tore õhtupoolik.

Täna rattad Hmelnitski kaudu tagasi Vinnitsasse ning peale sealset paaripaevast pausi, kooli avaaktust ja kõike sellega kaasnevat suund lõunasse ning sooja päikese man.
Viimaste päevade +21 pole just see mida siia otsima sai tuldud.

Kirjutas Lon Rider 22:13 Sildid Ukraine Kommentaarid (0)

Meie firma suvepäevad jõekäärus

21 °C

Peale seda kui kõht oli ümmarguseks söödud, läksime djadja Vitjaga hommikul sisse pandud kalavõrke kontrollima. Vobla da ? Vobla net ?

large_2322.jpg

Nii väike ent juba ukrainlanna

large_1312.jpg

Ida - Saksa meesturist ( vasakul - toim. ) ja kohalik õhva

large_1413.jpg

Muuuuuuuuuu ...

large_1514.jpg

large_1615.jpg

large_16.jpg

" Andke mulle rohkem AB VILNIAUS PERGALE toodangut ! "

Kirjutas Lon Rider 01:21 Sildid Ukraine Kommentaarid (0)

Maailmakuulus uhhaa

19 °C

large_10.jpg

Uhhaa tulel podisemas ent veel on lugemata kuulsad loitsusõnad.

large_22.jpg

Djotja Galja ja djadja Vitja rohelist supile lisamas, taustal Sasha oma naisega. Viimane on möödunud kolme aastaga sumolevelil arenguhüppe teinud ja esindab nüüd kaalukategooriat 90+ kg.

large_12.jpg

Viinamarjasalu millest valmimas üle 200 liitri alkomahoolset marjaleotist millest osa on juba podisemas.

large_13.jpg

Laud nagu äke - nagu alati.

large_14.jpg

Uhhaa sai aus arvestades et djotja Galja polnud seekord ei pipra ega soolaga koonerdanud. Pimedas süües oleks tulejuga suust väljapääsu otsinud.

large_15.jpg

Oma aiamaa arbuus. " Meil on kõik oma "

Kirjutas Lon Rider 13:25 Sildid Ukraine Kommentaarid (0)

Kohustuslik dessant

24 °C

Nagu kolm aastat tagasi mainitud sai, pole Ukraina-laks mõeldav ilma maal käimiseta sest kadunud poeg peab enda näo aeg-ajalt siiski ära näitama.
Eile hommikul sai masin seega pöördesse aetud ja Iziaslovi sõidetud.
Laud oli mõistagi kaetud kui kohale jõudsime ning toostid vägagi päevakorral.
Pärast hingetõmmet sai lähedalasuvas metsasalus kohalikku seeneolukorda kaemas käidud.
Teiste seas leidus neljakilone ( !!! ) Pilvik. Või Milvik. Või misiganes.

large_35.jpg

large_36.jpg

large_34.jpg

large_33.jpg

Kirjutas Lon Rider 01:28 Sildid Ukraine Kommentaarid (0)

Autubazaaril

34 °C

large__1.jpg

Kuna Mykola oli oma 0,75 l mootoriga Oka õmblusmasina täiesti müstilise 2300 $ eelmine õhtu maha müünud, seadsime laubaa hommikul suuna kohalikult autoturule.

large_auto3.jpg

Horisondil vilkusid sõnad Ford Transit Connect, aastaarvud 2006-2008 ning summa alla 8500 $.
Autode hinnad on siin tänu suurele tollimaksule pisut teised millega ehk Ida-Saksa turistid harjunud on ning see seletabki fakti kuidas viimaseid hingetõmbeid tegev Oka veel sellist ulmelist summat väärt oli.
Kogu bisness nii autode kui ka kinnisvara osas toimub mõistagi ikka veel dollarites.
Autoturul on muidugi lihtne masinat endale soetada kuna kõik on taaskord kirikuõpetaja ema eelmised liiklusvahendid olnud. Olenema aastaarvust jääb 2000-2010 aasta sõidukite läbisõit pea eranditult 60 000 - 85 000 km vahele. Hooldusraamatud kõigil kaasas ning esindustes eeskujulikult täidetud. Hea lihtne head autut valida sest kõik on ainult kergelt sisse sõidetud.
Kaubad jäid seekord siiski tegemata ent paar reaalset varinti hakkas siiski silma.
Elu näitab.

large_auto2.jpg

Aus autumüüja osa 1: " Näed ju - midagi pole vahetatud: ei pedaale, ei rooli, ei käigukanginuppu - ma ütlen sulle et pea tutt-uus masin"

large_auto1.jpg

Aus autumüüja osa 2: " Näed ju ise et see pole mingit matsu saanud - kõik plekid ka seest sirged. Vaata mootorit - läigib ! Aku on uus, kliima täidetud ja töötab probleemideta - mitte ühte viga pole kogu masinas ütlen ma sulle ! "

Kirjutas Lon Rider 07:44 Sildid Ukraine Kommentaarid (0)

Vahetub riik ning ka palju muud ent millelegi võid siiski ki

34 °C

large_tee2.jpg

Neljapäeva hommikul pakkisin oma kodinad kokku ning võtsin kursi lõunasse, esialgu Gomeli suunda.
Ees ootas ca. 700 km teelõik ning omamata mingisugustki ettekujutust kaua piiril aega võib minna, siis x arv reisitunde.
Valgevene pool läks sujuvalt ning paari lenduri taga paarutades möödusid sealse riigi 350 km kiiresti. Viimased tankimised odava bensuga ning piirile.
Oma imestuseks polnud mu ees ühtegi autot ning olgugi et neid Ukraina poole peal mõned ees ootasid, möödus kogu protseduur vähem kui tunniga ( mis on omavahel öeldes väga kõva sõna ).
Ukraina sisenedes on iga kord kerge ootus et midagigi oleks nende vahelejäänud aastatega paremuse poole muutunud ent ei - mõnes asjas võid siiski kindel olla. Teede olukord, löökaugud nendes ning hullumeelne kihutamine + hulkuvad koerad on esimesed asjad mis silma torkavad ja ma ei üritagi väita et see äratundmisrõõm niivõrd tore oleks.
Teisest küljest olen endale niivõrd paksu naha küll kasvatanud et siinne liikluskultuur verest välja ei tohiks viia, teisest küljest inime ikka loodab.
Ma ei oska öelda kas selle venna päev sai päästetud ( või nädal või kuu või aasta või kogu ülejäänud elu ) kes kaks sekundit mul perses oma õmblusmasinaga sõites ning veenduses et vastutulevate autode voor on pidev, tegi manöövri paremale ning tuiskas sealt kuskil 100 km/h kiirusega mööda lüües üles tolmu ent eelkõige igas kaliibris kive turisti esiklaasile - ma tõesti ei tea seda.
Olen alati öelnud et mina pole miljardite liigutaja ning iga sekund seega arvel pole - temal oli.
Turistile korralikult kotid taha ja adjöö.
Mul pole eriti unistusi kuna pole suuremat unistaja tüüpi sest elada oleks vaja siiski reaalsuses ent üks võike soov on hakanud siiski idanema. Nimelt tulla üks ilus päev kellegi teise autoga mis võib väga hästi olla ka suvaline õmblusmasin, siinsetele teedele ja lasta samamoodi rivitult nagu kohalikud seda teevad. Enda autost on kahju ent mõisa köiel laseks mõnuga lohiseda.
Peale kergeid pause olin õhtuks siiski kohal ning jällenägemisrõõm muidugi ääretu. Seekordki katsun vähemalt nädala paigas olla et järgmiste aastate süümepiinad taaskord väiksemad oleksid.
Päeviti on auto näidanud välisõhuks +37 ning veel õhtul kella 23 ajal +29 ehk pole paha! ütleks mõni teine mees.

large_tee1.jpg

Kohalik hop in-hop off osades citz´n´õhva feat. Volga´n´järelkäru

Kirjutas Lon Rider 07:40 Sildid Ukraine Kommentaarid (0)

BATE - Shmona FC 2:0

20 °C

large_ere1.jpg

Mängule sai lõpuks kolmekesi mindud ehk mina, Steffano + üks kohalik satelliit.
Staadionile leidis tee umbes 15 000 fänni ehk suurusjärgus pool kabasiteedist ehkki oleks võinud rohkemat loota. Ju on viimaste aastate Barcelona, Juventuse ja Milani külaskäigud kohalikud ära hellitanud.
Mäng ise oli suhteliselt võrdne ent võõrustajad olid lihtsalt varmamad oma võimalused ära lööma ning kaks Rodionovi kolli kindlustasid korduskohtumiseks piisava edumaa.
Oli seega tore mänguõhtu.

Kirjutas Lon Rider 07:37 Sildid Belarus Kommentaarid (0)

(Sissekanded 1 - 10. Kokku 12) Lehekülg [1] 2 » Järgmine