Reisiblogid Travellerspoint-is

Philippines

Carpe diem

28 °C

large_bo.jpg

Inimesel peavad oma põhimõtted olema ning tal tuleb neist kinni pidada.
Üks minu põhimõtetest on et mu närvid ei pea üle 3-4 päeva kuskil kuurortis vastu. Nii on, nii jääb ja see on absoluutne tõde.
Teisest küljest, kõik kes mind tunnevad - teavad milline selgrootu limukas allakirjutanu on. Ehk minu meelest on põhimõtted täpselt selleks et kas neid just aeg-ajalt muutma peaks ent enda kasuks mugandada võiks vähemalt. Nii ka nüüdse näite puhul.
Alguses siia saabudes olin seda meelt et 4päevast/3 ööst saarel piisab täielikult ning siis edasi uutele väljakutsetele vastu. Kuna aga hakkas meeldima ja mitte vähe; edasisaamise võimalused olid veebruari lõpuni suhteliselt segased; kuuest kaasasolnud õhtukleidist olin jõudnud ainult pooli kanda - tegingi oma põhimõtetes vähemalt 110 - kraadise et mitte öelda 180 - kraadise pöörde ning võtsin majutuse veel kolmeks ööks.
Peale pisikest endaga arupidamist ostsin lennupileti marsruudile Kalibo - Manila - Puerto Princesa esimeseks urbekuu päevaks ehk kevadekuu ( ala ringkondades tuntud ka hangekuu, helmekuu, linnukuu, kassikuu (kasside jooksuaeg) all ) alguseks ära.
Caticlan´ist ca. tunnise bussisõidu kaugusel asuv Kalibo lennujaam läks loosi puhtalt pragmaatilistel põhjustel - lennu maksumus oli poole soodsam, samas bussisõit sinna kopikaid. Ehk kui ma sain oma Kalibo´st algava Zest Airways´i lennu 3500 peso ehk alla 60 öirö eest, oleks Caticlan´i vastav lend 7000 ühikut olnud.
Seega naudime veel kolm päeva paradiidisaare mõnusid.

Mis faktorid saarest minu arvates vägagi arvestatava teevad, kirjutan järgmises loos.

Kirjutas Lon Rider 12:50 Sildid Philippines Tagged boracay Kommentaarid (0)

Bulabog Beach II

26 °C

large_bula2.jpg

large_bula4.jpg

large_bula91.jpg

large_7bula5.jpg

large_2bula61.jpg

large_bula3.jpg

large_bula1.jpg

large_bula7.jpg

large_3bula8.jpg

Kirjutas Lon Rider 18:32 Sildid Philippines Tagged boracay Kommentaarid (2)

Bulabog Beach I

26 °C

large_bula41.jpg

large_bula5.jpg

large_bula21.jpg

large_bula31.jpg

large_bula71.jpg

large_bula11.jpg

large_bula61.jpg

large_bula8.jpg

Kirjutas Lon Rider 18:01 Sildid Philippines Tagged boracay Kommentaarid (0)

24. veebruar

24 °C

large_ise21.jpg

Pisut hilinenud Iseseisvuspäeva õnnesoovid !
Alternatiivina kodumaisele "pingviinide paraadile" toimus Boracay eestlaste kogukonna rahvuspüha tähistamine Bulabog Beach´i ühes bambus-baaris.
Ei puudunud ei kuumad shotid, ei kiired naised ega ka kohalik Mati Nuude reinkarnatsioon:

large_ise11.jpg

Jambalaya, miks küll ilmsi sind ei leia,
kas ehk teed su juurde nõnda raske leida ?
Tahaks tantsida apelsini majja,
õnn on see kui leiad oma Jambalaya.

Kirjutas Lon Rider 01:32 Sildid Philippines Tagged boracay Kommentaarid (0)

Miks just Filipiinid ?

28 °C

large_bora1.jpg

Hommikune rand

Hea küsimus.
Miks Maimu mitte Siiri ? Miks lehm ei püüa hiiri ?
Ütleme nii et kuni Malaisiani oli mul reisiplaan paigas ehk pea esimesed kolm kuud, tagasilennu koht ning ümberistumise linn samuti.
Juhul kui energiat poleks rohkem piisanud, olekski võinud sellega oma tripi lõpetada aga ... seda piisas. Seda enam kui vaatad ilmateadet mis näitab Kuusiku´l -28 ja Kuala Lumpur´is +35 - leiad vägisigi endas need peidus olevad jõuvarud.
Pikka aega olin seda meelt et peale väikest Kuala Lumpur´i peatust on järgmiseks sihtkohamaaks Myanmar, endine Burma. Uurisin lennupileteid, lugesin mõndasi blogisi ja tegin muud taustatööd.
Siis aga leidsin Filipiinide kohta ühe konkreetse blogi, millest varsti juttu teen ning seda lugenuna polnudki sihtkohamaa vahetus väga raske.
Elajalik tung Suure Vee poole sai allakirjutanus võidu.
Olen alati öelnud et plaane tehakse seetõttu et neisse vajadusel muudatusi sisse viia ning antud näide polnud mingi erand. Jätsin Myanmar´i järgmiseks korraks ning ostsin pileti läbi pealinna Manila väikelennuväljale Caticlan´i ära.
Ja väikelennuväli antud kontekstis tähendab väikelennuvälja. Propelleri-lennuki teliku maad puudutades löödi pidurid plokki ning kohast kust maandumis/hoovõturada läbi saab ja aed hakkab - lahutas meid ringikeerates hinnanguliselt 50 m. Väikese lennuki tõttu oli ka pagasilimiit ainult kümme kilo mis on teisest küljest samuti absurd. Tugevalt ülekaaluline, nii pooleteisttonnine morsk ( andke morsad mulle praegu andeks ) võid olla ja oma ahtri istmele vedada ent pagasit üle 10 kg olla ei tohi.
Ma tõsi olin piirangust teadlik ning jätnud ülejäänud 14 kilo staffi KLi, pakkisin vaid 7,5 kg seljakoti kaasa.
Niisiis saabusin Boracay´le ning pisut ringivaadanuna leidsin ka suhteliselt hea majutuspaiga. Majutuse hinnad pole maailma odavaimad, arvestades et tegu on riigi ühe tähtsaima kuurortiga mis on lisaks kahvanägudele ka näiteks lõuna-korealaste seas ääretult populaarne. Tavaline taks mida küsitakse on suurusjärgus 1500 - 2000 kohalikku pesot ehk 40 - 50 USD ent mul õnnestus endale järgnevaks kolmeks ööks 500 kohaliku ühiku eest ulualune leida. Ka 200 eest oleks saanud ent see oli isegi minu jaoks liiga suur väljakutse.
Usun et kuskil 3-4 päeva peavad närvid siin paradiisisaarel vastu küll. Natuke ujumist, natuke jumeparandust, pidutsemist, söömist.
Et siis taaskord teekonda jätkata.

Foto kategooriast " No seekord ma küll kuurortist mingit kuradi jama kaasa ei osta. Kindel ! ":

large_8bora21.jpg

Olin võimetu nende, suurusjärgus nr. 60 KingKong-plätakate ees. Sellist värvi "varbavahesid" 5 dollari eest kellegile teisele jätta - See Alles Kuritegu Olnud Oleks

Kirjutas Lon Rider 14:55 Sildid Philippines Tagged boracay Kommentaarid (0)

64.riik: Filipiinid

26 °C

Pumm, pumm ja lötaki.
Tulistanud templid nii passi kui migratsioonikaardile, viskas naispiirivalvur dokumendi tagasi letile. Ta isegi ei soovinud oma pealetükkivat haigutust varjata vaid lasi tunnetel särada. Kell viis varahommikul oleks ta meelsamini midagi muud teinud kui järjekordset kahvanägu maale aidanud.
Migratsioonikaardil reisi eesmärgi alajaotuse all olev rist religiooni lahtris ja ameti kategooria tühjas kastis sõna turist poleks teda vähem võinud morjendada. Tagasilennupilet samuti.

Võtame nüüd kuus tundi tagasi, Kuala Lumpur´i lennujaama tsekkinni.

" Kus on teie tagasilennu/riigist edasilennu pilet ?"
" Pole veel ostetud "
" Peab olema, reeglid nõuavad "
" No aga ma pole veel kindel kui kauaks riiki jään ? "
" Peab olema - muidu ei saa ma teid lennukisse lasta "
" Ehk kui mulle Filipiinidel ka ei meeldi ja soovin sealt homme lahkuda - ikka peab pilet olema ? "
" Jah ning pileti saab alati ringi registreerida "
" Loomulikult saab ent tead ju isegi et koos igasugu tühistamistrahvidega tuleb ümberregistreerimine pea sama kalliks kui uue ostmine ? "
" Sellised on reeglid "

Kuus tundi edasi, Manila jennujaama tsekkinn.

" Vabandage, mul on pilet alles 12.10 väljuvale teie kompanii lennule Caticlan´i - kas oleks mind võimalik ümber registreerida varajasemale ? "
" Ma arvan et ei õnnestu "
" Kas teie tunni aja pärast ehk kell 06.30 väljuvale reisile on lennukis kohti ? "
" Oodake ma vaatan. Jah, on. Päris palju "
" Ja te ei saa mind sinna ümber registreerida vaid pean oma lennu ära ootama ? "
" Ei saa teid aidata. Oleksite pidanud ise hiljemalt 24 tundi enne reisi seda tegema "
" Ehk pean siis oma lendu ootama ? "
" Jah. Sellised on reeglid. "

Nagu eelnevalt mitmel korral olen maininud - oled sa bürokraatia ees võimetu. Reeglid on reeglid ning need paraku ülimuslikud.
Loomulikult on mul soov mingil hetkel siit riigist lahkuda ning lennupiletit on nagunii vaja - selles polegi ju küsimus. Bürokraatia nõuab et riigist edasilennu pilet peab olema ent mida see praegusel juhul lennujaama ootesaali tasuta wi-fi abil ostetud 77 öiröne, 10. märtsiks võetud pilet tõestab ? Et ikka päriselt lahkun ning ei jää riiki pikemaks uitama ? Mida selle pileti abil kindlustatakse ?
Ja tõesti, 10. märtsi piletit näiteks järgmisele päevale siirdades maksad igasugu trahve üle 40 öirö ehk üle poole lennupileti hinnast.
Minu reisifilosoofia välistab praktiliselt igasuguste ajaliste piirangute olemasolu ehk lahkun riigist/linnast siis kui isu täis. Juhtub see homme või nädala pärast - sõltub olukorrast, kuidas meeldib. Ma ei ole mingi pakettireisija kes teab et kell tiksub ning 9 päeva pärast on aidaa. Paraku ...
Teisel juhul soovis klient oma lendu varajasemaks tõsta ja küsimuse all oli sama kompanii lend samast algpunktist samasse sihtpunkti. Ei saa. Reeglid.
Loomulikult ei saa ei üle ega ümber sellest faktist et milline debiilik broneerib endale reisi mis toob teda kell 05.00 Manilasse et sealt siis alles 12.10 edasi lennata. Ma ei mäleta miks nii tehtud sai ehkki hind oli sama - võtsid varajasema või keskpäevase väljumise. Kas siis tõesti sel hetkel kahele ( olime siia ju veel kahekesi tulemas ) varahommikusele Caticlan´i väljumisele polnud või milles küsimus oli. Lennuk mis siia väikelennuväljale lendab, on propelleritega 74-kohaline.
Lennu peal kohti on, hind on sama ent ametnik ei saa reisijat ümber tõsta vaid see peab kuus tundi oma väljumist ootama. Reeglid.

large_bora11.jpg

Manila - Caticlan

large_bora21.jpg

ATR 72-500

large_bora3.jpg

Konkurendi lennumasin

large_bora4.jpg

Caticlan´i "lennujaam"

large_bora5.jpg

Paar minutit paadisõitu et Boracay saarele jõuda

Kirjutas Lon Rider 09:07 Sildid Philippines Tagged boracay Kommentaarid (0)

(Sissekanded 21 - 26. Kokku 26) Eelmine « Lehekülg 1 2 [3]