Reisiblogid Travellerspoint-is

Turkey

Keim õuver

11 °C

large_sorry-you-..he-game.jpg

Jep. Mäng hakkab läbi saama.
Viimased tunnid, viimased hetked enne kammpäkki laiatusse Euroliitu.
Midagi võidad, midagi kaotad nagu alati mängu puhul.

Tänase päeva skedzul sekretäri saadetud faksi põhjal peaks olema järgmine:

15.05 IST üles
18.00 RIX alla
19.35 RIX üles
20.30 TLL ja Lennu-jaam alla
20.37 tsumadan kaenlasse
20.45 Lennu-jaama pressikonverents
21.03 CNNi otse/live intervjuu
21.22 AK otse-eetris
22.14 õhtusöök Presidendiga
23.40 Kroonika seksikamate valimine ( Metroseksuaalide I koht ja Keimeeste III )
02.12 tantsud tähtedega
02.23 krimi
02.25 uued tantsud tähtedega
03.12.10 - 03.13.30 teadagi mis
03.13.35 sliip

12-tunnine tööpäev/öö.

Kirjutas Lon Rider 08:04 Sildid Turkey Tagged istanbul Kommentaarid (4)

Istanbul pildis

12 °C

large_4ist1.jpg

Kahte kontinenti ühendav sild

large_ist3.jpg

large_ist7.jpg

large_ist41.jpg

Veevalaja

large_ist51.jpg

large_ist6.jpg

large_9ist2.jpg

Kirjutas Lon Rider 17:15 Sildid Turkey Tagged istanbul Kommentaarid (6)

Aasias käik kui heinategu

12 °C

large_aasia1.jpg

Euroopa jääb seljataha

Puht tehniliselt võttes sai täna teistkordselt selle reisi jooksul Aasias ära käidud.
Olgugi et sinna pääseks ka mööda maismaad ehk üle suure silla on lihtsaim viis kontinendi vahetuseks siiski laevatee. Bosporuse väin peaks mäletamist mööda kitsaimast kohast ca. 700 m lai olema ning laevaga ülesõit kestab suurusjärgus pool tundi. Kuna aluseid väljub iga natukese aja tagant ning need moodustavad osa linna transpordisõlmest, on ka hind mõistlik ehk turvaväravast vajamineva zetooni saab muretseda sama hinna eest millega ka trammisõitu tehes - 1.75 liiri ehk suurusjärgus 1.20 USD .
Linna aasia-poolel oli vaadata küll vähem ent kevadet lendles õhus samamoodi.

large_aasia2.jpg

large_aasia3.jpg

large_aasia41.jpg

large_aasia5.jpg

Kirjutas Lon Rider 16:47 Sildid Turkey Tagged istanbul Kommentaarid (0)

Viimased päevad

12 °C

large_is21.jpg

Nagu märgata, hakkab kirjutamiseind vaikselt vaibuma ent ega midagi väga põrutavat pole ka raporteerida.
Viimastel päevadel olen tempo taaskord täiesti nulli tõmmanud ning valmistunud jällenägemiseks Euroopa Liidu piiritu kodumaaga.
Homne plaan näeb ette küll veel korra Aasias ära käia ehk Posporuse väina teisel pool ent peale seda on keim ouver.
Olles vaid loetud päevad Istanbulis veetnud, on mõistagi raske mingeid põhjapanevaid järeldusi nii maast kui rahvast teha ent mõned siiski.
Türklased, sarnaselt eelmisele riigile, tunduvad olevat äärmiselt külalislahked. Nende väheste kujunenud kontaktide põhjal julgen küll seda väita sest emotsioonid on olnud vaid positiivsed.
Edasi, Istanbul ise on ikkagi täielikult euroopa linn ühes selle plusside ja miinustega ning raske on öelda kumb pool kumma üles kaalub. Turvalisus on ok ent turvalisus antud kontekstis tähendab ka igavust. Usun et vere ninast välja saamiseks peab päris suuri jõupingutusi tegema vs. eelmises peatuspaigas oleks see pelk vormistamise vaev olnud.
Edasi, kohalikke macho´sid on vähem kui arvasin et on. Olles vägagi teadlik ( ka ) eesti naiste siinsetest sekstrippidest, ootasin ehk pisut ürgsemat üldpilti ent ei - metroseksuaale täis.
Edasi, türgi naised mõne üksiku erandiga pole maailma kauneimad ent olgem ausad - iraani naised tõstsid lati ikka niivõrd kõrgele et nõrgematel hakkab pea ringi käima. Samas taaskord - tõenäoliselt piisavalt kaunid kohalike meeste silmis.
Edasi,hinnatase on muidugi pisut kõrgem kui millega ma üldjuhul viimased neli kuud kokku puutunud olen ent nagu mainisin - oleme ju otsaga juba Vanas Maailmas.

Lõppu foto vennast, kelle käe alt ma täna läbi käisin. Vana kooli habemeajajate vastu on mul alatine respekt olnud ning olen pea alati võimaluse avanedes ka nende teenuseid kasutanud. Teinekord suudavad nad siiski veel meesturisti ka üllatada nagu näiteks tänane teenindaja kes välgumihkliga allakirjutanu ( ütleks ise olematuid ) kõrvakarvu kõrvetas.

large_is1.jpg

Sevilla, ptüi, Istanbuli habemeajaja

Kirjutas Lon Rider 17:22 Sildid Turkey Tagged istanbul Kommentaarid (0)

Konstantinoopol ( artistinimega Istanbul )

11 °C

large_ist1.jpg

" Mani daa, Istanbul kuud. Mani nõu, Istanbul nõu kuud. "
Niimoodi võttis riigi suurimas ning mõjuvõimsama linnas valitseva olukorra kokku öine taksojuht kui temaga majutusasutuse poole sõitsin. Oli neljapäev ja kell näitas neljandat öötundi kui lõpuks Teheran´i bussiga linna jõudsime ning iga roju oma koju minema hakkas.
Alguses tekitas pisut segadust taksojuhi poolt küsitud sõiduhind ca. kolmekildisele distantsile mis tema sõnade järgi oli " faiv-ten lira " ning turisti imestades kuidas saab kolm kilti 50 liir´i maksta ( ca. 35 USD ) jõudsime pärast mitmeid ülepärimisi selgusele et faiv-ten tähendab meil ikkagi 15 liir´i.
Olgugi et riigi pealinnaks on keskosas paiknev Ankara, on tähtsaim finants- ja kaubavahetuskeskus juba iidsetest aegadest Posporuse väina ääres paiknev Istanbul, kunagine Konstantinoopol. Olles ajalooliselt kunagi ka maailma suurim linn olnud, öeldakse nüüdseks elanike arvuks suurusjärk 12 miljonit.
Istanbul on teatavasti üks kahest maailmas olevast linnast mis samaaegselt kahel kontinendil paikneb. Teine on teatavasti väikelinn Rapla ent kui Rapla ühendab omavahel Lõuna-Ameerikat ja Aafrikat, siis Istanbuli osaks jääb Euroopa ja Aasia liitmine.
Linn oli eelmisel aastal koos sakslaste Essen´i ja ungarlaste Pecs´iga Euroopa kultuuripealinnaks ning selles suhtes saan reisi lõpuks hea võrdlusmomendi mil lendan eelmisest kultuuripealinnast selle aasta Tallinn´a.
Nagu juba mainitud sai, oli Konstantinoopol kunagi maailma suurim kaubasadam ning shoppamine pole ka nüüdseks oma aktuaalsust kaotanud. Praegugi on käimas 40-päevane ostufestival mis on arvukalt ostuhulle ka teistest maadest kohale toonud.
Ilm on kevadine, sooja päeviti tõenäoliselt juba +15.
Kõvemad mehed panevad juba shortsidele rõhku, allakirjutanu on siiski veel äraootaval seisukohal.

large_ist2.jpg

Kirjutas Lon Rider 18:45 Sildid Turkey Tagged istanbul Kommentaarid (0)

(Sissekanded 1 - 5. Kokku 5) Lehekülg [1]