Reisiblogid Travellerspoint-is

Estonia

Veel mõned fotud

large_p4.jpg

large_p5.jpg

large_p6.jpg

large_p7.jpg

large_p8.jpg

large_p9.jpg

Kirjutas Lon Rider 03:46 Sildid Estonia Kommentaarid (0)

Mis siis veel

large_F4CCB64FEDF3043FD4823630EE6AA3E7.jpg

Maa alt välja

Nagu mõlemad mu blogi lugejad teavad, on allakirjutanud olnud järjepidev nõrkus metroo vastu. Pole küll eelmiste elude hingede liikumisi väga põhjalikult uurinud ent on võimalik variant justkui oleksin elu või paar tagasi metroojuht olnud.
Kuna on teada-tuntud fakt et Rapla metroovõrgustik pole ikka veel täies mahus välja ehitatud, siis tuleb oma kirge teistes metropolides välja elada.
31 rubla ( 0,5 euriku ) eest sõida kasvõi terve päev maa all ringi, ühest linna otsast teise ja siis kolmandasse.
Arvestades veel fakti et autosid tuleb iga päev järjest rohkem linna juurde mitte ei jää vähemaks, vastavalt siis ka ummikud on ikka ummikud mitte selline lapsemäng nagu Raplas või noh, ka Tallinnas - ja ühes sellega on maapealne trasport suht aeglane ja nutune, siis polegi paremat liikumisviisi kui distantse maa all läbida.

large_F5478BA9CB5BDCFD8FA84CB2BA53E193.jpg

Nagu uudistest on lugeda olnud ning kohapeal pärismaalastega vestlushetkest välja tuli - on hinnad päris tuntavalt tõusnud. Ametlik statistika ütleb et aasta algusest kolme viimase kuuga suurusjärgus 8%.
Samas, vaevalt keegi nii loll nüüd on arvamaks et igasuguste sanktsioonidega Venemaa põlvili saadakse ning ta müts peos, meie suure eurokodumaa uksele koputama läheks. Ne dazdjotesh nagu nad ise ütlevad.

Juhtusin ühes väikeses kingituste/tubaka/kokaiini/maa-õhk tüüpi raketidepoes paratamatult pealt kuulma järgnevat vestlust:

" Tere, palun mulle väike pakk ... sigarette "
" Palun, 92 rubla "
" Ohoh, hinnad on tõusnud ? "
" Nojah, 12 rubla ja aasta lõpuks tõusevad kahekordseks "
" Aa, ok. Noh ... palju õnne siis meile "

large_p3.jpg

Eelkõige on kallinenud muidugi toiduained ning selle ostukorv ent nagu sellistel puhkudel ikka - tuleb siis kuskilt mujalt kokku hoida.
Samas fakt on ka see et kui käid ostad hüpermarketist aineid väikese salati jaoks ning arve tuleb 1200+ rubla ( 15 eurot ) siis tekib paratamatult küsimus, kas poleks odavam ent eelkõige vähem aeganõudev väljas süüa ( mõtlen siis rõdul või katusel - kuidas keegi ).
Kui just linna kallimates restoranides väga tihti söömist ei harrasta, siis on situatsioon küll fifty-sixty. Ja kui keegi soovib oma seedeorganismile kerget äratust tellida, võib pisut kahtlasevõitu sööklates end proovile panna.

Eesti pressis armastatakse järjepidevalt rõhutada kuivõrd suur ajupesu meie idanaabrite massimeedias käib, kuivõrd vilets seal elu on ning kuidas kohalikud peavad tühjade poelettidega vastamisi seisma. Siis võetakse mingi kommentaar veel Marko Mihkelsonilt kelle suust tuleb üldjuhul sulaselget sitta ja kõik on rahul. Väga vähesed annavad endale aru, et samaväärne ajupesu käib ka siinses meediaruumis sest loll inimene usub ikka seda mida Marko Mihkelson talle räägib ning räägib ta ju palju.

Tegelik elu on siiski teine.
Hüpermarketite letid on lookas ent sissetoodud produktid on asendunud kas kodumaiste või SRÜ toodanguga. Ja ok, värske kaup on kallinenud ent põhitoiduained millest rasvast nõrguv õhtune keretäis kokku keerata - on täiesti talutava hinnaga. Samas, Taani-Rootsi juustud, Finlandia vodka ning Vana Tallinn on ilusti müügil.
Seega veelkord - ne dazdjotesh.

Kirjutas Lon Rider 02:59 Sildid Estonia Kommentaarid (0)

Grand maket

large_piter4.jpg

Eraldi tahaksin välja tuua selle asutuse mis paikneb aadressil Tsvetotshnaya 16 ( metro Moskovskie Vorota ).
Kohalike inseneride nobedad näpud on vägagi muljetavaldava ekspositsiooni kokku keeranud ning uudistamist jätkub mitmeks tunniks.
Lühidalt öelduna on tegu maketiga Suure Kodumaa erinevatest piirkondadest justnimelt sellele piirkonnale iseäralike pinnasevormide, infrastruktuuri ( eesti keeles : taristu ) ning elanikega.

large_piter5.jpg

400 rubla eest tõepoolest lõbu laialt, arvestades kogu seda mastaapsust, värvide mängu ning maketil vuravaid autosid, ronge ning muid traspordivahendeid. Nädala sees kui käia, nagu mina esmaspäeval tegin - siis pole rahvast ka just liiga palju ning pääseb vabalt iga nurga alt uudistama.

large_piter6.jpg

large_piter7.jpg

large_piter8.jpg

large_piter9.jpg

Kirjutas Lon Rider 02:28 Sildid Estonia Kommentaarid (0)

Elust enesest

large_piter1.jpg

Ametlikult pakkutakse Peterburi elanike arvuks eelmise aasta seisuga 5,13 miljonit ehk pisut vähem kui Soomes ning pisut enam kui Raplas.
Ei oska öelda, kuivõrd paika see peab ent ju sel mingi tõepõhi siiski all on. Gasterbaitereid ehk võõrtöölisi lõunapoolsematest SRÜ maadest hakkas igal juhul vähem silma ehk neid on viimasel ajal massiliselt oma kodumaa avarustesse tagasi deporteeritud kuna tööpuuduse koll käib mööda Venemaad ennast ringi. Lääneriikide sanktsioonid Venemaaga ja vastupidi, sellest tulenev piiratud kaubavahetus jne.
Teisest küljest kahtlen küll sügavalt kas venelased ise nii väga innukalt selliseid töid nagu koristamine, kojamehe kohustused ja prügindusega seonduv just tegema tormavad. Võimalik, võimalik et ei.
Järelejäänud tsutsbekke nussitakse võimuorganite poolt ikka täiega, teostades neile ülesrivistusi ning dokumentide kontrolle keskel tihedat tänavaliiklust otse kõnniteedel. Kui oled pisut kitsama silmavaate ning äratuntava tõmmu nahavärviga, pole elu Venemaal vist kunagi suurem asi meelakkumine olnud. Mitte et seda mett nüüd ülearu palju üleüldse lakkuda oleks vaja.

large_piter2.jpg

Ermitaaz jäi seekord omale kohale

Miljoniline metropol ise elab hektilist elu tavapärases tempos ning linn tõenäoliselt ei maga vist kunagi. Tegevust ning ajaveetmise võimalusi leiab tõenäoliselt iga turisto kes vähegi rohkem pinnast kaevata viitsib ning selle all peidus olevaid pärleid lihvida soovib.
Nagu ka varasemalt, nii ka nüüd sai kultuurilisele poolele päris suurt rõhku pandud ning võimalusi selleks on muidugi palju. Teatreid, galeriisid ning lahkunud Baskini aegadest tuntud kunstisaale on rohkelt.
Kõiki neid asutusi sai ka külastatud, lisaks veel Mihhalovskij lossis paiknevat Russkii Muzeid.

large_piter3.jpg

Ka kinos sai korra käidud ning kohaliku filmitööstuse produktile pilk peale heidetud.
Võiks öelda et uskumatu sõnnik oli kokku keeratud sellise raha eest. Tsernomõrdinit tsiteerides sooviti parimat ent nagu Venemaal pahatihti ikka - välja kukkus pisut teisiti.
Teatrid seevastu pakuvad üldjuhul siiski meeldiva elamuse ning erand polnud seegi kord. Vene näitlejate kõrge professionaalne kunstiline tase ning rohke miimika said muidu komöödialavastustesse kerge skepsisega suhtuva allakirjutanu meeldivalt üllatuma.
Arvestades veel et piletihinnad jäävad üldjuhul 300-600 rubla ehk 5-10 euriku vahemikku, tasub seda kunstivormi kaaluda küll.

Kirjutas Lon Rider 00:54 Sildid Estonia Kommentaarid (0)

Gorod geroj Leningrad

large_lux.jpg

Kui keegi on nüüd seda meelt et ma olen surnd, siis on tegu kergekoelise eksitusega.
Kui keegi on seda meelt et mul pole viimase kahe aasta jooksul olnud midagi rääkida, võib samuti uuesti arvata.
Mul on tegelikult väga palju ääretult huvitavaid juhtumeid olnud ent alati kui olen neist kellelegi südant puistama hakanud - on öeldud et oma suu kinni hoiaksin sest keegi nagunii mu loba kuulata ei viitsi. Et justnagu oleks maailmas palju huvitavamaidki asju teoksil või nii.
Ei oska öelda.

Reisimistega on nagu on ning väljaspoole meie suure eurokodumaa piire pole mõnda aega asja olnud. Siin sees on hea turvaline olla ning kuhu nüüd vanas eas ikka enam nii väga kippuda, kas pole ?
Kui aga EKP Rapla Rajoonikomiteele laekus kutse NLKP Leningradi oblastikomiteelt viiepäevase riigivisiidi asjus, tuli härjal n-ö. sabast haarata. Parem härga sabast haarata kui munadest nagu meil Raplas on tavaks öelda.

large_balt.jpg

Kuna armas idanaaber asub viisatsoonis, tuli ka selline välja ajada ja tegin selle taaskord vanas tuttavas reisibüroos Võlureis, Kopli 20 ehk kohe Balti jaama vastas. Töö kiire ja korralik ning hinnaks 62 eurikut ( plus strahovna 5 evro na tri nedeli ) vs. Raplas oleks pidanud 90+ eurot omanikku vahetama sama teenuse eest.
LuxExpressen on tuntud oma hea teenuse ning bussipargi poolest ent kui reede hommikul suht väsinud Venemaa registris olev eksemplar ette vuras, tekkis põhjendatud küsimus et mis õige toimub, seltsimehed ? Arvestades veel fakti et piletit soetades jäi selline detail kui pikad pühad ning vaba reede kahe silma vahele ning ainuke hommikuste reiside vaba pilet oli kella seitsmese väljumise tagumise, viiese istmerivi keskele - võis sõit kangelaslinna poole alata.
Ühesõnaga, järgmine kord tuleb viie tärni golfturistil pisut rohkem eeltööd teha et selliseid vennastumisi mitte rohkem üle elada.

large_balta.jpg

Ausalt öelda ma isegi ei mäleta millal Neevalinnas viimati viibisin ent sellest hetkest on ikka liitrite viisi vett Soome lahte oma tee leidnud. Ka viimasest Venemaa-reisist on ikka aastaid möödas ent samas - Narva sillast üle saades saades ning Ivangorodi esimesi meetreid mõõtes lõi pahvak tuttavaid emotsioone taaskord vastu kahvatut nägu.
Auklikud teed, prügised teeääred ning majaehituses laialdast kasutust leidev nn. Bulgaaria disain on faktorid mis vist kunagi alla ei vannu, olgu riigikord milline tahes.
Ehitamine ise käis laialdaselt igal pool ning sellest andisid tunnistust ka rohkearvulised ehituspoed tee ääres. Elamurajoonid ise on muidugi vaatamisväärsus omaette oma olematute kruntidega sest Venemaal sarnaselt Hongkongi ning Singapuriga pole ülearu palju maismaaterritooriumi ning seetõttu tulebki maju laiuse asemel kõrgusesse ehitada.
Erilised shedöövrid on muidugi sellised eramud kus esimene korrus on ehitatud tuhaplokkidest ( mis on väljast mõistagi ülekrohvimata jäetud ) ja teine korrus ümarpalgist. Võiks öelda, ehkki mul päris rikkalik fantaasiamaailm ongi, siis selle peale ise küll käigult ei tuleks.
Teisest küljest on tegu kaks ühes ehitisega ehk eramu ning suvila samas kompleksis. Nädala sees elad rahumeelselt esimesel korrusel, nädalavahetuseks tõused aga treppi mööda datshasse. Käid saunas, jood näo süldikaussi, ärgates kakled kõigi ning kõigega, siis ajad palja perssega naabrinaist taga ning pühapäeva õhtul õhkad õndsalt et - oli tore nädalavahetus. Sai taaskord loom nö. välja lastud.

Kirjutas Lon Rider 08:24 Sildid Estonia Kommentaarid (0)

Söögem kirssi

large_danish.jpg

Klassikalisi taanlasi

Lesotho, Mauritaania, Lõuna-Sudaan, Portugal, Suurbritannia, Vanuatu, Nauru - need Euroopa riigid on siiamaani veel läbi käimata.
Kirsiks koogi peale mõtlesin Taanimaa jätta ent ei mõtle enam.
Reede hommikul enne kaheksat peaks lennukitelik koos minu kannikatega Kastrup´i lennuväljal maanduma.
Ees ootamas tegus nn. pikk nädalalõpp miljonilinnas.

Kirjutas Lon Rider 13:27 Sildid Estonia Kommentaarid (0)

2013. aasta lubadused

FuckMeImFamous.jpg

1. Suitsetamist maha ei jäta.
2. Ampull kannikas hoolitseb selle eest et joomisega nii väga hullata ei saa.
3. Peksan naist. Vähem.
4. Kohe aasta algusest algab järjekordne ull dieet sest rannahooajaks on vaja kuskil 225 - 230 gr maha saada.
5. Kuna uksed on kitsad siis kapist ma veel välja ei tule.
6. Osalen saates kus proovin kui palju vahukomme mulle suhu mahub.
7. Superstaari saates enam ei osale. Kindel. Kui, siis viimast korda. Kindel.
8. Ka neis saadetes löön kaasa: Krimi ( x5 ), Saladused, Heeringas Veenuse õlal, Õnne 13, Perepidu, Sind otsides ... , Tähed jääl .
9. Kontserdid, mida kuulama lähen:
Tanel Padar & The Sun juunis Londonis o2 Arena´l. Warm up Demis Roussos.
Jaan Tätte Worldtour´i " Who I Am ? The Meaning of Life ?" Lissaboni kontsert augustis.
Paffendorf Kuimetsa kultuurimajas.
Bonnie Tyler Lindakivi kultuurikeskuses. Eessõna Katrin Siskalt.
10. Poliitikas toetan jätkuvalt Reformikommuniste.
11. Jätkan kruubi varumist sest varsti seda enam ei saa. Suhkurt rohkem ei osta.
12. Taaskord üritan rikkale italiano`le mehele minna.
13. Naistest tulevad kõne alla ainult Kaalude, Amburi ja Vähi esindajad. Ja needki vaid sel juhul kui on tõusva Kaljukitse märgis.
14. Suurendan krediitkaardi võlga ja buustin SMS laene.
15. Hakkan rohkem ujumisega tegelema. Elumere lainetes.
16. Tvitteris maailmas esimeseks.
17. Feisspüügis vähemalt teiseks, minimaalselt 2,5 miljardi sõbraga.

Kirjutas Lon Rider 16:00 Sildid Estonia Kommentaarid (0)

Impeeriumi kutse

5 °C

large_viisa.jpg

Kolm aastat ja loetud päevad on möödas sellest kui viimati diktatuuri kantsi ( tsiteerides ajuKeeniust S. Meikarit : Valgevene on endiselt julm, jõhker ja vägivaldne režiim ) külastasin ja nüüdse ning taaskordse Ukraina-laksu puhul ilusti tee peal.
Viisa saamisega endiselt probleeme pole sest sama Vitebski oblasti õlletehas kelle aadressi eelmine kord interwebist leidsin ning mind " külla " kutsus, soostus seda ka seekord tegema.
Või vähemalt viisa löödi kätte, kontrolliti andmeid või ei.

Valgevene rubla kurss on 1 euro = 10 250 rublat ehk saja euroga võiks miljonärina trakse paugutada ent neid mul vaja pole.

Vanast heast ajast järgi olevate Maapanga aktsiatega saab igal pool maailmas hakkama.
Pakk neid tagatasku ning hambahari kõrva taha - selle varustusega ei jää iial hätta.

Auto odomeeter näitab 275 tuhat ja kopikaid peale. Polegi nii väga palju 17 aastase masina kohta.
Samas, A8 on selline mudel mille tavaliselt soetavad endale kirikuõpetaja emad et sellega siis pühapäeviti jumalateenistusel käia.
Ja kaks korda nädalas turul kardula järgi.

Ka SLX 6 pole erand.

Kirjutas Lon Rider 14:26 Sildid Estonia Kommentaarid (0)

Aasta Tegu

Sulgesin Swedpanga konto.

Kirjutas Lon Rider 19:44 Sildid Estonia Kommentaarid (0)

Justin Bieber *

14 °C

large_00030458.jpg

Kolm ja pool nädalat reisi lõpust ning viimasest sissekandest möödas.
Teataval määral on hall argipäev taaskord uksest sisse ramminud, teataval määral on soov sellele visalt vastu panna.
Eurode eest pole veel ühtegi ostu teinud. Olen kasutanud kroone ja kui nendega maksta pole õnnestunud, olen käiku lasknud oma kopra- ja sooblinahad + mul on veel hunnik Maapanga aktsiaid vanast heast ajast. Nendega, usun vean suveni lõdvalt välja, siis vaatab mis saab.

Google Analytics mis mu blogil peal oli/on, annab viimase viie kuu külaliste arvuks pea 3800 patsienti. Päevane minimaalne lugejate arv oli 13 ja suurim saavutus 50 patsiendi tähelepanu mis ehk polegi nii halb näitaja arvestades et reklaami kui sellist ma kuskil ei teinud.
Sõpradelt kellega pärast reisi kohtunud olen ning shedöövrit mõne sõnaga ka puudutanud - olen saanud pelgalt positiivset tagasisidet ent olgem ausad - kui ei meeldi, tehke ise siis paremini.

Alatine pisut muigama ajav sektor on muidugi keywords´ide ehk võtmesõnade osakond - märksõnad mis on kuuglisse sisse löödud ning mille abil on tee blogini leitud. Järgnevalt siis neist paari sõnaga.
Kokku on kasutatud otsinguks 212 sõna/väljendit ning esikolmik pole midagi ulmelist:

1. testineisen tsaina
2. testinationtsaina
3. tsaina

Kui aga edasi vaadata, läheb pisut lõbusamaks ning järgnevalt tooksin ära mõned koloriitsemad vaimuvälgatused:

29. estonian fuck
34. keppi
38. milline tuntud riik on tallinnast umbes 5000 km kaugusel
47. "grossika rent"
73. emukasvatajad eestis ( ? - toim. )
81. fuck the police eesti
82. giidi suurimad vead
104. ilus tagumik täna õhtuks ( ????? - toim. )
119. kollane ameerika hani
127. kui palju maksavad moskva olümpiamängude suveniirid ( ?? - toim. )
132. lapse soo ennustamine
157. nägin alasti naist
167. rendi rong
186. türakari
196. väikelinna elu miinused
205. why finnish police fucking with estonians

Loodetavasti kõik otsijad leidsid oma küsimustele vastused ning lahkusid rahulolevatena.

  • pealkirjas toodud poiss-lapse nimega teed mu blogisse ei leitud ent fännide träffik algab peale tõenäoliselt NÜÜD.

Õnne ka neile armuvalus tütarlastele.

Kirjutas Lon Rider 18:18 Sildid Estonia Tagged paldiski Kommentaarid (6)

(Sissekanded 1 - 10. Kokku 10) Lehekülg [1]